18.03.202412:14

Pochettino: Fanoušci mě musí respektovat

Chelsea na domácí půdě zvládla čtvrtfinálový duel FA Cupu s Leicesterem a v nejstarší pohárové soutěži na světě bude pokračovat i ve Wembley. Argentinský kouč londýnského velkoklubu po postupu mezi elitní čtyřku prosil fanoušky o důvěru. "Jsme v procesu budování týmu. Vím velmi dobře, jak ho řídit. Fanoušci chtějí vyhrát a to se nám podařilo," řekl Mauricio Pochettino a směrem k příznivcům dodal: "Chtějí jet do Wembley. Musí mi věřit, že tým povedu tak, jak si myslím, že je to nejlepší. Musíme respektovat jejich názor, stejně jako oni musí respektovat mé rozhodnutí."

livesport.cz/AFP
17.03.202419:09

FA Cup - výsledky

Výsledky dnešních zápasů čtvrtfinále Anglického poháru: Chelsea - Leicester 4:2 (13. Cucurella, 45+1. Palmer, 90+2. Chukwuemeka, 90+8. Madueke - 51. vlastní Disasi, 62. Mavdidi), Manchester United - Liverpool 4:3 po prodl. (10. McTominay, 87. Antony, 112. Rashford, 120+1. Diallo - 44. Mac Allister, 45+2. Salah, 105. Elliott).

16.03.202420:27

Silva poslal City do semifinále

Výsledek čtvrtfinálového zápasu anglického FA Cupu: Manchester City - Newcastle 2:0 (13. a 31. Silva).

16.03.202416:24

Coventry je po 37 letech v semifinále

Fotbalisté druholigového Coventry ve čtvrtfinále Anglického poháru vyřadili Wolverhampton, na hřišti devátého týmu Premier League zvítězili po divokém závěru 3:2. Utkání otočili díky dvěma brankám v sedmé a desáté minutě nastavení a postoupili do semifinále poprvé od roku 1987, kdy vybojovali jediný triumf v soutěži. Coventry poslal do vedení v 53. minutě Simms. Domácí v 83. a 88. minutě góly Ajta-Núrího a Huga Buena skóre otočili, ale v 97. minutě se podruhé v zápase prosadil Simms a obrat dokonal o tři minuty později Wright.

ČTK
04.03.202413:43

Alisson zůstává na marodce Liverpoolu

Liverpoolu dále nebude k dispozici Alisson, jenž laboruje se stehenním svalem. Podle manažera Jürgena Kloppa vynechá 31letý brankář velkou část zbytku sezony.

vi.nl
04.03.202409:09

Rodri vytvořil nový rekord

Manchester City opanoval městské derby s United (3:1), u čehož nechyběl Rodri. Citizens neprohráli 59. soutěžní zápas v řadě, do něhož 27letý záložník nastoupil, to je nový rekord.

Pohár nabídne severozápadní derby

Čtvrtfinále anglického FA Cupu sice přinese odložení ligového šlágru mezi Arsenalem a Chelsea, fanoušci se však mohou těšit na další hity. Vedle zápasu mezi Manchesterem City a Newcastlem dojde také na slavné Northwest Derby mezi Manchesterem United a Liverpoolem.

28.02.202422:53

Výsledky dnešních zápasů osmifinále anglického FA Cupu: Chelsea - Leeds 3:2 (15. Jackson, 37. Mudryk, 90+1. Gallagher - 8. a 59. Joseph), Nottingham - Manchester United 0:1 (89. Casemiro), Wolverhampton - Brighton 1:0 (2. Lemina), Liverpool - Southampton 3:0 (44. Kounas, 73. a 88. Danns).

28.02.202408:34

Haaland je mimořádně produktivní

Manchester City včera v 5. kole FA Cupu rozstřílel Luton Town (6:2), na čemž se pěti góly podílel Erling Haaland. Norský kanonýr od příchodu do Manchesteru City v létě 2022 odehrál 83 zápasů s bilancí 79 branek, což je minimálně o 30 gólů více než kterýkoli jiný hráč Premier League v tomto období (Mohamed Salah ho následuje se 49 trefami).

twitter.com/OptaJoe
27.02.202423:45

Výsledky dnešních zápasů pátého kola FA Cupu: Bournemouth - Leicester 0:1 po prodloužení (105. Fatawu), Blackburn - Newcastle 1:1 i po prodloužení, 3:4 na penalty (79. Szmodics - 71. Gordon), Luton - Manchester City 2:6 (45. a 52. Clark - 3., 18., 40., 55. a 58. Haaland, 72. Kovačić).

27.02.202422:05

Grealish se znovu zranil

Jack Grealish si přivodil další zranění, záložník Manchesteru City nedohrál první poločas v Lutonu a opět ho čeká podrobné vyšetření.

27.02.202420:12

Red Devils zítra nepomůže Maguire

Harry Maguire přijde o pohárový zápas na půdě Nottinghamu. Obránce Manchesteru je zraněný, absenci potvrdil manažer Erik ten Hag.

dailymail.co.uk
27.02.202419:40

United zítra možná bez Fernandese

Manchester United zítra sehraje pohárový zápas v Nottinghamu a jen doma možná zůstane Bruno Fernandes. Start portugalského záložníka je nejistý, fotbalista má drobné zdravotní problémy.

abola.pt
27.02.202414:12

Casemiro bude na FA Cup k dispozici

Manchester United ve středu pocestuje na půdu Nottinghamu k duelu FA Cupu a k dispozici bude mít záložníka Casemira, který musel ve víkendovém utkání Premier League proti Fulhamu odstoupit ze hry kvůli poranění hlavy v průběhu druhého poločasu. Jeho návrat potvrdil na předzápasové tiskové konferenci Erik ten Hag, kouč Rudých ďáblů.

bbc.com
27.02.202413:39

Nkunkuův start v FA Cupu v ohrožení

Chelsea se ve středu utká s druholigovým Leedsem v rámci FA Cupu, není přitom úplně jasné, zda k dispozici bude útočník Christopher Nkunku. Ten má blíže nespecifikované zdravotní problémy po nedělním finále Ligového poháru. Bližší informace budou známy po podrobnějším vyšetření, které hráč absolvuje v průběhu úterý. Podle informací britské rozhlasové a televizní stanice BBC je spíše pravděpodobné, že fit bude.

bbc.com
16.02.202409:57

FA Cup bude vysílat TNT

Televizní stanice TNT Sports získala na čtyři roky práva na vysílání nejstarší pohárové soutěže světa FA Cup. Dosud se mohli britští diváci na anglický pohár dívat na veřejnoprávní BBC a komerční ITV. Od prvního kola nové sezony se celá soutěž přesune na stanici TNT Sports, která za práva na čtyři roky zaplatila 260 milionů liber. Jde o zhruba 15 procent více, než kolik za ně naposledy zaplatili vysílatelé BBC a ITV.