Luton Town - Manchester City

dailymail.co.uk
28.01.202415:36

FA Cup přerušily nepokoje fanoušků

Průběh zápasu 4. kola FA Cupu mezi domácím West Bromwichem Albion a Wolverhamptonem narušily nepokoje v hledišti. Fanoušci obou táborů si pohárovou bitvu vyložili po svém a tradiční Black Country derby se muselo kvůli potyčkám po druhé brance hostů přerušit. Po restartování duelu k ničemu převratnému nedošlo, Vlci nakonec zvítězili a postoupili do dalšího kola.

livesport.cz
28.01.202408:21

Emery chce vyhrát FA Cup

"Tato soutěž je důležitá pro všechny," řekl Unai Emery pro BBC Sport po remíze 0:0 v utkání FA Cupu s Chelsea. "Vzkaz je jasný, chceme se v této soutěži pokusit zvítězit," prohlásil kouč Aston Villy.

bbc.com
27.01.202416:11

Proč chybí Rashford?

Manchester United čeká v neděli utkání FA Cupu s Newport County. Zápasu se takřka s jistotou nezúčastní Marcus Rashford. Důvod útočníkovy absence? Podle klubu nemoc. Anglický bulvár však přišel s informací, že byl 26letý útočník ve středu večer spatřen v nočním klubu v Bristolu. Ve čtvrtek měli Rudí ďáblové volný den, na pátečním tréninku už Rashford chyběl - podle Erica Ten Haga právě kvůli nemoci.

footmercato.net
27.01.202410:47

Aké utnul marnost Cityzens

Téměř šest utkání v řadě nedokázal Manchester City vstřelit gól na hřišti Tottenhamu Hotspur. V pátečním zápase FA Cupu se ale nakonec vzchopil k těsné výhře 1:0, z jeho 102 střely napříč těmito šesti duely dal první gól Nathan Aké.

x.com/optajoe
26.01.202423:23

Tottenham bez střely

Tottenham za první poločas utkání FA Cupu s Manchesterem City ani jednou nevystřelil, což se mu naposledy "podařilo" v únoru 2020. Tehdy to bylo v utkání Premier League shodou okolností proti témuž soupeři.

26.01.202423:05

FA Cup - výsledky (2)

Výsledek pátečního zápasu šestnáctifinále anglického poháru: Tottenham - Manchester City 0:1 (88. Aké).

26.01.202422:43

FA Cup - výsledky

Výsledky pátečních zápasů šestnáctifinále anglického poháru: Bristol City - Nottingham 0:0, Chelsea - Aston Villa 0:0, Sheffield Wednesday - Coventry 1:1 (84. Gassama - 45. Torp).

26.01.202421:15

Munroe v nominaci Aston Villy

Poprvé v nominaci A-týmu Aston Villy se v zápase proti Chelsea objevil 18letý obránce Finley Munroe. Bratranec Declana Rice zamířil do současného klubu právě z londýnského celku, na který Villans narazili v 16finále FA Cupu.

x.com/johntownley11
26.01.202420:40

Změna v nominaci Chelsea

Dvacetiletý obránce Chelsea Levi Colwill se při rozcvičce před zápasem FA Cupu proti Aston Ville zranil, načež ho v základní sestavě nahradil stejně starý Alfie Gilchrist.

x.com/NizaarKinsella
26.01.202420:23

Sestavy: Chelsea - Aston Villa

Sestavy pro dnešní zápas FA Cupu:

Chelsea: Petrović - Disasi, Thiago Silva, Badiashile, Gilchrist - Caicedo, Fenández, Madueke, Gallagher (C), Sterling - Palmer

Aston Villa: Martínez - Cash, Konsa, Lenglet, Álex Moreno - Diaby, Douglas Luiz, Kamara, McGinn (C), Tielemans - Watkins

26.01.202420:17

Sestavy: Tottenham - Manchester City

Tottenham: Vicario - Romero (C), Pedro Porro, Van de Ven, Udogie - Højbjerg, Bentancur, Kulusevski - Werner, Richarlison, Johnson

Manchester City: Ortega - Walker (C), Aké, Rúben Dias, Gvardiol - Kovačić, Bernardo Silva, Rodri - Foden, Bobb, Álvarez

26.01.202411:47

Maddison je k dispozici Tottenhamu

Tottenham může ve večerním zápase čtvrtého kola FA Cupu proti Manchesteru City využít Jamese Maddisona, jenž se zbavil problémů s kotníkem. Ofenzivní záložník celý týden trénoval a nechybí v nominaci "Kohoutů".

twitter.com/SpursOfficial
18.01.202414:54

Fanoušek prožil výhru Wolves v roli sudího

Fanoušek Wolverhamptonu si vychutnal nevšední zážitek, když sledoval postup svého týmu do 4. kola Anglického poháru přímo z hrací plochy jako náhradní čtvrtý rozhodčí. Vítěznou trefu v úterním opakovaném utkání proti Brentfordu slavil Ross Bennett raději pouze v duchu, protože nechtěl porušit svůj dočasný neutrální status.

Bennett, jenž je rozhodčím v mládežnických soutěžích, nabídl pomocnou ruku, když se čtvrtému sudímu udělalo nevolno a v prodloužení zápasu už nemohl pokračovat. "Rozhodčí se mě ptal, jestli zvládnu být čtvrtý rozhodčí, tak jsem mu řekl: 'Když mi dáte rychlokurz, tak ano," řekl Bennett v podcastu Wolves Express. "Takže jsem byl 30 minut rozhodčím opakovaného zápasu FA Cupu. Byl to neskutečný, opravdu bláznivý zážitek."

Podle svých slov pak v duchu "křičel" nadšením, když v prodloužení vstřelil Matheus Cunha z pokutového kopu vítězný gól na 3:2, který Wolverhampton poslal do 4. kola proti regionálnímu rivalovi West Bromwichi. "Šílené na tom bylo, že jsem ten gól nemohl slavit, protože jsem si nebyl jistý, jestli smím, nebo jestli musím zůstat neutrální," dodal fanoušek klubu po unikátním zážitku.