Turín FC   -   US Lecce

1 : 2 (0:1)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 1.47 - 4.77 - 7.34

Lecce se v dohrávce postaralo o překvapení a z Turína si odváží všechny body

Pondělní dohrávka italské Serie A přinesla velké překvapení. FC Turín totiž doma nestačil na nováčka z Lecce, který po výsledku 2:1 získal první tři body. Naopak premiérovou porážku utrpěla Granata, která se v případě vítězství mohla dotáhnout na vedoucí Inter.

Turín byl před utkáním favoritem a v případě vítězství mohl zaútočit na první místo, jenomže tento tlak jakoby domácím uškodil. Svěřenci Waltera Mazzarriho sice byli častěji na balónu, ale směrem dopředu se jim vůbec nedařilo a dvě střely na branku za celý zápas, navíc proti nováčkovi, je velké zklamání.

Velká územní převaha Turín v úvodním dějství charakterizovala, ale Lecce postavilo před šestnáctkou neprostupnou obrannou hráz a drželo si domácí střelce od těla. Po půlhodině hry pak zmrazil turínské fanoušky Diego Farías, který se ve vápně dostal k dorážce a přízemní střelou překonal Sirigua. Až na sklonku prvního poločasu obrana hostí polevila, ale De Silvestriho hlavička si cestu mezi tyče nenašla.

Walter Mazzarri potřeboval osvěžit útok a na plac poslal Simoneho Zazu. Turín stále kontroloval balón a v 54. minutě se dokonce dočkal neuznané branky. Andrea Belotti možná dobře nadvakrát zakončil, ale už před první střelou dostal přihrávku do ofsajdu, takže se nemělo pokračovat. Granata se skutečně dočkala až o čtyři minuty později. Útočníka Zazu ve skrumáži povalil na zem Tabanelli a rozhodčí nařídil pokutový kop. Andrea Belotti ho proměnil s velkým přehledem a srovnal na 1:1.

Žádný další nápor domácích se ale nekonal a v 73. minutě si vzalo Lecce vedení zpátky. Majerovu dalekonosnou ránu vyrazil Sirigu před sebe a z druhé vlny dorazil balón za brankářova záda Matteo Mancosu. Třetí "hřebík" mohl zatlouci Babacar, ale Sirigu předvedl jistý zákrok.

Závěr zápasu přinesl v pokutovém území Lecce krušné chvíle. Nejprve nikdo z domácích nedokázal dopravit balón do sítě a od páté minuty nastavení se zjišťovalo, zda nařídit ve prospěch Turína pokutový kop. Hraniční zákrok nakonec sudí neodpískal a tím de facto potvrdil senzační vítězství Lecce.
Autor: Ondřej Linhart / onlajny.com, football-italia.net