06.10.2013 20:45 CET
3 : 2
(1:1)

Juventus stále neprohrál, ve šlágru zdolal i AC Milán

Juventus ovládl šlágr s AC Milán a společně s Římem a Neapolí zůstává neporažen. Rossoneri sice brzy vedli, ale Stará dáma dokázala výsledek otočit. Za rozhodující moment se dá považovat šťastné Conteho střídání i vyloučení stopera Mexese. Dvě branky Sulleyho Muntariho nakonec byly Milánu k ničemu.

AC mělo v Turíně snový začátek, hned z první akce v první minutě vypálil přesně Sulley Muntari a překvapený Buffon poprvé inkasoval - 1:0 pro AC. Juventus se okamžitě zmobilizoval a začal Milánské hodně tlačit, což vyústilo ve faul před pokutovým územím. Někdejší hráč Milána Andrea Pirlo pořád zahrává standardní situaci s velkou precizností a dokázal to i tentokrát. Brankář Abbiati nestál úplně šťastně a i Pirlovu standardku mohl chytit, ovšem nestalo se tak - 1:1. Pirlo byl za chvíli znovu v akci, po jeho souhře s Chiellinim dobře zasáhl Abbiati.

Na druhé straně nebezpečně vypálil stoper Zapata a rovněž Buffon se zaskvěl. V deštivém Turíně se nehrál vůbec špatný fotbal.

Po změně stran se ocitl v solidní příležitosti Robinho. S Matrim si krásně vyměnil míč, ale brazilcova šajtle zamířila mimo bránu. Po hodině hry zase tvrdě vypálil Asamoah a Abbiati měl co dělat aby jeho ránu vytáhl nad břevno. Podobný obrázek byl k vidění i po ráně Pogby.

V 68. minutě se trenér Juve Antonio Conte rozhodl pro střídání. Ze hřiště stáhl nevýrazného Quagliarellu a nahradil jej Sebastianem Giovincem. Nejmenšímu hráči na hřišti stačila pouhá minuta, aby dostal Juventus do vedení. Ve vápně si pohrál s obranou, Zapata ho skluzem minul a Abbiatimu střelou nedal žádnou šanci - 2:1 pro Juventus.

Stará dáma byla na koni a Milán začal prohrávat i po psychické stránce. Mexes uviděl po skluzu druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Z následného přímáku orazítkoval Pirlo břevno a z okamžité dorážky se prosadil Giorgio Chiellini - 3:1 pro Juventus. Oslabený Milán se ještě dokázal vrátit do zápasu, v letošní sezoně typickou brankou v devadesáté minutě. Muntariho tvrdou ránu lehce tečoval Bonucci a bylo to 3:2 pro Juventus. AC mělo ještě další čtyři minuty na to, aby případně vyrovnalo. V poslední minutě nastavení se do vzduchu pověsil Zapata, jenže minul branku. Bianconeri šlágr s Milánem zvládli a nadále zůstávají neporaženi.

Autor: Ondřej Linhart