06.01.2013 15:00 CET
1 : 2
(1:0)

Juventus FC - UC Sampdoria 1:2

Nečekaný šok přichystal svým fanouškům Juventus. Stará dáma v prvním zápase letošního roku doma vybouchla, se Sampdorií prohrála 1:2, přestože zápas měla výborně rozehraný a hrála v početní převaze. Italského mistra pokořil po změně stran dvoubrankový Iccardi.

Úvod utkání nabídl vyrovnanou podívanou, které ale scházely větší šance. Vůbec první vzrušení nastalo až ve 20. minutě v pokutovém území hostí. Sebastian Giovinco zblízka vypálil a Romero vyrazil do bezpečí. Jen o tři minuty později se ve vápně skácel Marchisio a rozhodčí nařídil pokutový kop. K míči se postavil Giovinco a proměnil. Juventus doma vedl nad Sampdorií 1:0. Tříbodový zisk se Staré dámě výrazně přiblížil po půlhodině hry. Gaetano Berardi totiž uviděl červenou kartu a Sampdoria musela zhruba hodinu dohrávat v početní nevýhodě.

Oslabení ale hostujícím Blucerchiati paradoxně pomohlo. Juventus v ofenzívě zkoprněl a Sampdoria dokonce po změně stran srovnala skóre. Při Iccardiho nepříjemné ráně chyboval Buffon a bylo to 1:1. Juventus přidal plyn a chtěl co nejrychleji vrátit vedení na svojí stranu. Místo toho ale přišel další gól do černobílé sítě. Autor první branky Iccardi dostal do vápna parádní bálón a bezpečně dostal míč za Buffonova záda. Sampdoria v tuto chvíli otočila skóre z 1:0 na 1:2.

Juventus měl stále dostatek času něco s výsledkem udělat. V 73. minutě zazdil obrovskou šanci Mirko Vučinič. Míč orazítkoval břevno a rovněž i brankovou čáru, Sampdoria si mohla výrazně oddechnout. Hned za pět minut zahodil Vučinič další tutovku, tentokráte z bezprostřední blízkosti nepřekonal Romera. Čtyři minuty před koncem zápasu se Romero opět zaskvěl, když lapil nebezpečnou ránu Padoina. Juventus z tlaku už nic nevytěžil a doma senzačně prohrál se Sampdorií 1:2.

Autor: Ondřej Linhart