21.04.2013 20:45 CET
1 : 0
(0:0)

Juventus FC - AC Milán 1:0

Výborná série neporazitelnosti milánského AC skončila. Juventus ovládl šlágr kola jedinou brankou z pokutového kopu Artura Vidala a obhajoba Scudetta je již velmi blízko. AC Milán si hubenou porážkou zkomplikoval boj o třetí místo, neboť před Fiorentinou už má náskok jediného bodů.

Tradiční italské celky se letos potkaly dvakrát, jednou v lize, podruhé v italském poháru. První zápas vyhrálo AC 1:0, ve druhém pak slavila vítězství Stará dáma, která tak v poháru pokračovala.

Juventus měl první šance zápasu, symbolicky hráč, který v barvách Rossoneri strávil deset let - Andrea Pirlo. Jeho volný přímý kop tečoval Ambrosini a Abbiati musel tasit těžký zákrok! Milánský brankář se při namáhávém zákroku pravděpodobně zranil a Allegri musel už po čtvrthodině řešit první střídání - jak se nakonec ukázalo osudové. Na plac totiž přišel Marco Amelia, pozdější penaltový hříšník.

Jinak se ale hrálo velmi vyrovnaně a před koncem prvního poločasu měl další solidní příležitost Juventus. Claudio Marchisio se dostal do zakončení a Amelia nohou vyrazil.

Začátek druhého dějství se nesl ve stejném duchu jako první poločas. AC Milán si vyloženě stoprocentní příležitost vypracovat nedokázal a tak to byl nakonec Juventus, kdo vstřelil první a zároveň jedinou branku utkání. V 57. minutě zcela zbytečně fauloval pronikajícího Asamoaha brankář Amelia a sudí Banti nařídil pokutový kop. Kdo by ale čekal, že se exekuce ujme Andrea Pirlo, ten musel být zklamán. Nicméně Arturo Vidal ho nahradil plnohodnotně, penaltu proměnil a Juventus vedl 1:0.

O několik minut později mohl zvýšit Vučinič, ale na poslední chvíli se mu vrhl pod nohu Méxes. Pokud mělo AC nějaké pokusy, byly to většinou střely z dálky, se kterými si Buffon hravě poradil. Brankářská opora Staré dámy se blýskla i při tečované ráně Sulleyho Muntariho. AC Milán se na závěrečný tlak nezmohl a po delší době našel v lize přemožitele. Bohužel si tím zkomplikoval cestu za třetím místem.

Autor: Ondřej Linhart