14.04.2013 20:45 CET
1 : 1
(1:1)

AC Milán - SSC Neapol 1:1

Důležitý souboj o druhé místo nakonec zvládla Neapol, která díky remíze 1:1 udržela před Milánem čtyřbodový náskok. AC nakonec muselo bod brát. V zápase sice vedlo, ale závěr dohrávalo bez vyloučeného Flaminiho.

AC začalo proti Neapoli pěkně od podlahy a už v páté minutě musel tasit pohotový zákrok po Boatengově ráně De Sanctis. Domácí také jako první udeřili a potřebovali na to třicet minut. Mathieu Flamini stál ve správný čas na správném místě a dorážkou poslal AC do vedení - 1:0. Flamini v tu chvíli určitě nečekal, že se do zápasu zapíše výrazným písmem ještě jednou. Každopádně nyní bylo na Neapoli, aby ukázala svojí sílu. A Mazzarriho družina nezahálela a skóre utkání vyrovnala hned za další tři minuty. Hamšík našel nabíhajícího Panděva, který se zbavil Mexese a pohotově zakončil - 1:1. Neapol mohla skóre dokonce otočit, ale tři minuty před koncem prvního poločasu nechal vyniknout Abbiatiho Edinson Cavani!

Neapol se ve druhém poločase za stavu 1:1 nemusela nikam hnát a proti Milánu víceméně hrála to, co potřebovala. Milán se do tlaku nedostával a v 72. minutě si navíc celou situaci výrazně zkomplikoval. Mathieu Flamini šel do souboje s Zuňigu nejhůře, jak mohl, a za svůj zákrok nemohl vidět nic jiného než červenou kartu. Flaminiho zákrok okamžitě vzbudil negativní emoce hostující hráčů a zbytek zápasu se hodně jiskřilo. Sudí Rocchi následně ukázal ještě šest žlutých karet.

Co je však rozhodující, že žádná další branka nepadla. Armerův poněkud nečekaný pokus Abbiati vyrazil a Calaio z nebezpečné pozice hlavou minul. AC Milán se nakonec rozešel s Neapolí smírně 1:1 a mezi oběma soupeři tak zůstává čtyřbodový rozdíl. Podstatné je také to, že Rossoneri mají na třetím místě čtyřbodový náskok, ovšem v příštím kole se poměří s Juventusem.

Autor: Ondřej Linhart