02.10.2011 20:45 CET
2 : 0
(0:0)

Juventus FC - AC Milán 2:0

V nedělní velkém šlagru kola porazil vedoucí Juventus loňského mistra AC Milán 2:0 a upevnil si vedení v tabulce. Stará dáma vyhrála díky brankám Claudia Marchisia, ještě v 86. minutě platil bezbrankový stav.

Domácí Bianconeri vstoupili do zápasu aktivněji, jejich hlad po vítězství byl větší než u Rossoneri a v úvodu zápasu to bylo na hřišti cítit. Christian Abbiati musel zasahovat hned po Lichtsteinerově střele, následně ho prověřili Marchisio a Pirlo. Juventus zasypával Milánské střelami, ale díky výtečnému Abbiatimu se skóre neměnilo. Ve 36.minutě měl obrovskou příležitost Mirko Vučinič, jeho lob Abbiati dokázal konečky prstů vyškrábnout na břevno. Ještě do konce poločasu zazdil vyloženou šanci Vučinič a také po změně stran spalování šancí Juve pokračovalo.

Andrea Pirlo našel Bonucciho a Abbiati znovu, poněkolikáté v zápase zasáhl. Posléze přišla jedna z mála šancí AC. Cassano našel uzdraveného Boatenga, který z voleje pořádně protáhl Buffona. Už se zdálo, že Milán nápor Juventusu po celý zápas přežije, když v tom udeřil Claudio Marchisio.

Tři minuty před koncem předvedla Stará dáma velmi pohlednou akci, přihrávkami na jeden dotek se dostal Marchisio až před Abbiatiho a se štěstím, když ho svým odkopem trefil jeden z obránců, proměnil - 1:0 pro Juventus. Pro Milán to byla pochopitelně velká rána, na pozdě inkasovaný gól měl strašně málo času odpovědět.

Definitivní jistotu vítězství dal Juventusu opět Claudio Marchisio, nebo spíše brankář Abbiati, který Marchisiovu střelu propustil ostudně jesličkami za svá záda - 2:0 pro Juventus. Stará dáma mohla začít slavit, velkou neskrývanou radost nad vítězství v přestižním zápase měl i trenér Antonio Conte.

Autor: Ondřej Linhart / football-italia.net