31.03.2012 18:00 CET
1 : 1
(0:1)

Calcio Catania - AC Milán 1:1

Boj o Scudetto se dramatizuje. AC Milán dnes nedokázalo porazit Catanii a to i přestože vyhrálo první poločas zásluhou Robinha. Sicilský Spolli ve druhém dějství srovnal na konečných 1:1 a zároveň prodloužil Catanii neporazitelnost.

O první šanci zápasu se postarala Catania, nicméně Bergessio nedokázal využít dobrého postavení a akci zhatil. Milánští překonali domácí obranu po čtyřiatřiceti minutách. Ibrahimovič na vápně podržel míč pro Robinha a brazilský forvard přesnou střelou k tyči zajistil Milánu vedení. Catania měla několik solidních příležitostí na vyrovnání ale měla smůlu. Zakončení Gomeze zlikvidoval s pomocí břevna Abbiati

V 57. minutě se domácím ale podařilo vyrovnat. Milánská defenzíva naprosto selhala při bránení rohového kopu, míč ve vápně propadl a nejprve se dostal k Legrottagliemu a od něho ke skórujícímu Spollimu, jenž zblízka zakončil a vyrovnal na 1:1.

Hosté ale nakonec mohli brát všechny tři body, kdyby vyloženou šanci proměnil Robinho. Autor první branky se elegantně zbavil golmana Carriza a zakončoval do prázdné branky. Míč prošel přes Spolliho i Legrottaglieho, ale na brankové čáře ho na poslední chvíli zastavil Marchese! Za chvíli měl na hlavě další tutovku Mexes, ale Carrizo skvělým zákrokem držel domácí nad vodou.

Došlo také na návrat Maxiho Lopéze. Argentinský útočník přišel do AC právě z Catanie, ale při pětiminutovém pobytu na hřišti toho příliš ukázat nemohl. Diváci se rozuzlení zápasu nedočkali, utkání skončilo smírně 1:1. Milánu se tak generálka na odvetné utkání proti Barceloně příliš nepovedla.

Autor: Ondřej Linhart / football-italia.net