25.04.2012 18:00 CET
0 : 1
(0:0)

AC Cesena - Juventus FC 0:1

Na vítězství se pořádně nadřel i Juventus. Stará dáma zvítězila na půdě Ceseny 1:0 a definitivně jí poslala do nižší soutěže. O jedinou branku utkání se postaral devět minut před koncem Marco Borriello.

Juventus nechtěl ponechat nic náhodě a do Ceseny se hned v úvodu pořádně opřel. Pirlo vyslal kolmici na Matriho a Rodriguez obětavý zákrokem šanci zmařil na rohový kop. V 7. minutě měl Juventus tu největší možnost na vstřelení branky, kopala se totiž penalta. Hráčům Ceseny se to vehementně nelíbilo, ale hlavní sudí svůj verdikt neodvolal. Nicméně míč si na penaltový puntík postavil Pirlo, ovšem střelu napálil jen do tyče. Utkání tak bylo i nadále nerozhodné 0:0.

Se Starou dámou to nijak neotřáslo, Conteho svěřenci nadále útočili a bylo jen otázkou času, kdy vstřelí první gól utkání. Marchisio z hranice šestnáctky přestřelil a Mirko Vučinič hlavičkoval těsně nad. Šance Juventusu přibývaly, ještě do poločasu spálil solidní příležitost hlavičkující Pirlo - zaskvěl se brankář Antonioli.

Také po změně stran určoval tempo zápasu Juventus. Matri byl dokonce tak blízko branky, že Antonioli musel lovit míč konečky prstů z brankové čáry. Následně Marchisio stejně jako v prvním poločase přestřelil. Marchisio měl o pár minut později další sérii šancí, ale Antonioli jako zázrakem stále držel čistý štít.

Smolařem zápasu byl bezpochyby Andrea Pirlo. V 72. a 79. minutě měl dvě obrovské příležitosti, ale ani jednu nedal. Při první situaci těsně minul branku, při druhé donutil ke skvělému zákroku brankáře Antonioliho.

Obrovský tlak Juventusu nemohla Cesena vydržet a tato slova se potvrdila devět minut před koncem. Marco Borriello si ukázkově zpracoval míč na prsou a přízemní ranou zajistil Staré dámě vedení 1:0. Hosté drželi zápas pevně v rukou a v nastavení mohli ještě zvýšit, Pirlo však přestřelil, ale nemuselo ho to vůbec mrzet. Juventus vyhrál v Ceseně 1:0 a nadále vede o tři body.

Autor: Ondřej Linhart / football-italia.net