06.02.2011 15:00 CET
1 : 1
(1:1)

Janov CFC - AC Milán 1:1

Vedoucí AC Milán nedokázal zvítězit v Janově a podruhé zasebou jen remizoval, tentokráte 1:1. Rossoneri o vedoucí pozici nepřijdou, nicméně Neapol se na ně nebezpečně dotáhla. Branky vstřelili na domácí straně Floro Flores, za Milán se trefil Pato.

O první rozruch se postarali Robinho a Floro Flores, na branku si ale diváci museli počkat. Janovští v prvním poločase ztratili Destra, toho pro zranění vystřídal Palacio. Ve 24. minutě protáhl Abbiatiho Criscito a Janovští měli možnost rohového kopu, ze kerého ale nic nevzešlo. Milán brankově udeřil po půlhodině hry, Ibrahimovič uvnitř pokutového území přesně přihrál Patovi a mladý Brazilec zblízka nezaváhal - 1:0 pro AC Milán. Zanedlouho byl Pato v další šanci, nikým nehlídaný se chystal ke střele, když v tom ho na poslední chvíli zablokoval Dainelli.

Pokud Grifové hrozili, bylo to skrze útočníka Floro Florese. Ten nejprve ve 42. minutě z přímého kopu těsně přestřelil, ale v nastavení prvního poločasu už se prosadil. Defenzíva Rossoneri ho neuhlídala a Floro Flores v poklid vyrovnal na poločasových 1:1.

Ve druhém poločase měl první šanci Milán, před Flaminim ale rychle zasáhl brankář Eduardo. Ten byl ústřední postavou i dalšího okamžiku, kdy před hlavičkujícím Ibrahimovičem boxoval na rohový kop. Dlouho se pak nic nedělo, hrála se vyrovnaná a nepříliš atraktivní podívaná. Až v nastaveném čase měl velkou šanci Paloschi, Abbiati ale proti němu zasáhl. Utkání nakonec skončilo remízou 1:1.

Autor: Ondřej Linhart / football-italia.net