Janov CFC Itálie - Janov CFC - Zprávy

Další články

Lazio chce stoupat vzhůru, pozor si musí dát na Gudmundssona s Reteguiem

Lazio pokračuje ve svém tažení za poháry a v minulém kole jasně deklarovalo, že jeho ofenzivní síla je pořád dost značná. S úkolem ji ubránit si musí poradit CFC Janov, které v páteční předehrávce 33. kola Serie A Římany uvítá.

Fiorentina se na odvetu s Plzní nenaladila ideálně, Janovu pomohl k bodu rozjetý Islanďan

Fiorentina prohloubila sérii ligových nezdarů už na pět klání v řadě, když ve 32. kole Serie A pouze remizovala na vlastní půdě s Janovem 1:1. V závěru první půle udělaly Fialky velkou chybu v rozehrávce, což nakonec vedlo až k faulu v pokutovém území a debutující rozhodčí Davide Di Marco nařídil penaltu. K té se postavil ve skvělé formě hrající Albert Gudmundsson, jenž se společně s reprezentačními zápasy prosadil už popáté za sebou. La Viola, na jejíž lavičce proseděl celé utkání Antonín Barák, nicméně po změně stran zásluhou úspěšné hlavičky Jonathana Ikoného vyrovnala. Další ztráta jí však přípravu na domácí odvetu v Konferenční lize s Viktorií Plzeň příliš nevylepšila.

Fiorentina se před odvetou s Plzní představí proti Janovu

Dohrávku 32. kola obstarají na Stadio Artemio Franchi i hráči Fiorentiny, které už ve čtvrtek čeká odveta Konferenční ligy proti Viktorii Plzeň. Fialkám hrozí příští rok absence v evropských pohárech a jedna z cest ještě pořád může vést skrze domácí soutěž. Proti Grifonům ale potřebují bezpodmínečně zvítězit.

Ostrostřelec Gudmundsson dovedl Janov ke třem bodům na hřišti Verony

Fotbalisté Janova porazili ve 31. kole Serie A Veronu 2:1. Domácí šli sice do brzkého vedení po skvělé práci Federica Bonazzoliho, avšak ještě v první půli s přispěním štěstěny vyrovnal Caleb Ekuban. Obrat pak dovršil po změně stran Albert Gudmundsson, jenž dorazil míč do prázdné brány a v součtu s působením v národním týmu skóroval již pošesté za poslední čtyři soutěžní utkání. Scaglieri tak stále mají pouze jednobodový náskok na zónu sestupu.

Hellas může udělat další důležitý krok k záchraně

Veronský Hellas má před sebou další důležitý zápas na stadionu Bentegodi a jeho soupeřem tentokrát bude FC Janov. Předchozí dva duely skončily nejtěsnějším rozdílem a i v nedělní podvečer se očekává spíše opatrnější partie.

Brazilský poutník z Madridu zajistil Frosinone cenný bod v boji o záchranu

Fotbalisté Frosinone vybojovali ve 30. kole Serie A na hřišti Janova remízu 1:1. Favorizovaní domácí přitom vstoupili do utkání lépe, když je ve 30. minutě poslal do vedení Albert Gudmundsson z penalty, kterou sám vybojoval. O chvíli později však vrátil Canarini do utkání Reinier, mladík zapůjčený z Realu Madrid. Brazilec se od svého přestupu z Flamenga za 30 milionů eur snaží chytit na hostování již ve třetím klubu.

Trápící se Frosinone chce najít dávnou formu v Janově

V sobotu odpoledne se v přístavním Janově pokusí domácí jednotky trenéra Gilardina o další body. Po minulém kole budou Grifové na koni a z něho se je pokusí dostat dolů tým, kterému se poslední dobou moc nedaří. Dorazí totiž Frosinone.

Strádání Janova v Turíně dosáhlo Kristových let, předvelikonoční duel skončil křížem

Juventus potvrdil i ve 29. kole Serie A velký pokles formy, když jen remizoval s Janovem 0:0, a zůstal tak v tabulce třetí za milánskými velkokluby. Poslední utkání obou celků před velikonočními svátky se neslo v duchu promarněných šancí a fanoušci poprvé od roku 2012 neviděli ve vzájemném souboji těchto týmů branku. Grifone, kteří čekají na vítězství na hřišti Staré dámy už více než 33 let, si však z Allianz Stadium odvezli alespoň cenný bod.

Janov se pokusí o třetí dobrý výsledek s Juventusem v řadě

Juventus dál bojuje o druhou příčku, ze které ho posledně sesadilo milánské AC. V neděli po obědě se doma představí proti zdánlivě snadné kořisti, neboť z Janova dorazí Grifové. Těm se ale povedlo už dvakrát po sobě s Juventusem neprohrát. A teď si dělají zálusk na třetí zářez v řadě.

Motův fantastický gól pobláznil i spoluhráče. Rozhodnutí přinesl na trávník jeho náhradník

Hráči Janova nestačili ve 28. kole Serie A na Monzu, se kterou před vlastními fanoušky prohráli 2:3. Zápas měli od samého úvodu lépe rozehraný hosté, kteří i díky akrobaticky zakončenému voleji v podání Danyho Moty vedli o poločasové přestávce o dva góly. Domácí se sice nechtěli smířit s druhou porážkou od Brianzoli v sezoně a po změně stran srovnali, jenže v 80. minutě rozhodl Daniel Maldini, jenž o chvíli dříve nahradil na trávníku právě Motu.

Boj o střed tabulky: Grifoni hostí Monzu

V sobotu večer se na stadionu Luigi Ferraris uskuteční boj o střed tabulky. Narazí na sebe domácí FC Janov a Monza, která má před svým soupeřem na jedenáctém místě tříbodový náskok. Prosincové utkání ovládla Monza a stačil jí na to jediný gól Danyho Moty.

Suverénní Inter náskokem z první půle nepohrdl, Inzaghi oslavil jubileum další výhrou

Inter Milán zvládl 27. kolo Serie A, ve kterém porazil Janov 2:1. Na úvodní gól Kristjana Asllaniho z 30. minuty rychle navázal z penalty Alexis Sánchez, přičemž oba úspěšní střelci zaznamenali první ligovou trefu v sezoně. Vítězné střetnutí bylo speciální i pro Simoneho Inzaghiho, jenž zaznamenal již svůj 300. zápas na pozici trenéra v italské nejvyšší soutěži. Hosté tak odjeli z Milána bez bodu, ačkoli favoritovi způsobili snížením na rozdíl jediného gólu komplikace. Aktuální lídr tabulky navíc po ztrátě Juventusu navýšil náskok už na 15 bodů.

Inter neohroženě míří za titulem, další překážkou je FC Janov

Scudetto se blíží a nic nenasvědčuje tomu, že by měl mít Inter ještě nějakou konkurenci. Na prvním místě si hýčká dvanáctibodový náskok a vyhrává jeden zápas za druhým. Ve 27. kole se Nerazzurri utkají s Janovem, který si hoví ve středu tabulky.<

Retegui přestřihl ostrými nůžkami janovskou šňůru bez vítězství

Udinese nestačilo v utkání 26. kola Serie A na Janov v poměru 0:2. Hosté poprvé inkasovali ve 36. minutě, kdy využil chyby v defenzivě soupeře Mateo Retegui, jenž krásným kopem přes hlavu překonal Maduku Okoyeho. V posledních týdnech chválený nigerijský brankář navíc před pauzou kapituloval ještě jednou, na což Bianconeri i kvůli vyloučení Thomase Kristensena již nenašli odpověď. Rossoblu se tak po třech zápasech konečně dočkali plného bodového zisku.