28.02.2011 20:45 CET
3 : 0
(0:0)

AC Milán - SSC Neapol 3:0

AC Milán doma porazil 3:0 Neapol a upevnil si vedení v lize. Ostře sledované utkání rozhodla velice sporná penalta, kterou Ibrahimovič proměnil. Další branky měly na svědomí Kevin - Prince Boateng a Alexandre Pato.

Hned na úvod lze říci, že Milán byl po celý zápas lepším týmem a vyhrál zaslouženě, byť po sporné penaltě. Po sedmnácti minutách mohl otevřít skóre Ibrahimovič, jenže se tak nestalo. Přestřelil i Gattuso a velkou šanci zahodil Van Bommel. Neapol podržel i De Sanctis, který zlikvidoval zakončení Pata.

Šlágr kola se rozhodl až ve druhém poločase, a to díky velice spornému okamžiku. Ve 49. minutě totiž sudí odpískal pokutový kop a Neapolští se po právu divili proč. Opakovaný záznam ukázal, že Salvatore Aronica hrál rukou, respektive míč ho do ruky zasáhl. Penalta velmi přísná, nicméně byla odpískána a Zlatan Ibrahimovič jí nekompromisně proměnil - 1:0 pro AC Milán.

Milánské úvodní branka evidentně nakopla a ti posléze naprosto ovládli hru. Alexandre Pato pořádně protáhl De Sanctise a brankář Neapole se činil i po bezprostředním zakončení Robinha. Svůj pokus zazdil i Flamini, a tak byl výsledek stále 1:0 pro domácí.

Neapol toho směrem dopředu kupodivu moc neukázala, hlavička kapitána Cannavara opravdu Abbiatiho nevystrašila. Definitivně se rozhodlo čtvrthodiny před koncem. Alexandre Pato připravil gól pro uzdraveného Prince Boatenga - 2:0 pro AC Milán. Za chvíli se opět předvedl Pato, milánská "sedmička” vypálila ze střední vzdálenosti naprosto neomylně a zvýšila už na 3:0 pro milánský celek.

Rovněž závěrečné minuty patřili domácím Rossoneri, ti v poklidu kontrolovali hru a nic Neapoli nedovolili. AC vyhrálo ve veledůležitém utkání 3:0 a upevnilo si první místo v tabulce.

Autor: Ondřej Linhart