09.05.2010 15:00 CET
4 : 3
(3:1)

Inter Milán - Chievo Verona 4:3

Hodně zajímavý zápas byl k vidění v Miláně, kde hrál Inter s Chievem a ačkoliv to dlouho vypadalo na jasnou výhru domácího favorita, na konci se ještě Nerazzurri o tři body báli. Nakonec je ale po výhře 4:3 získali a do posledního kola jdou s dvoubodovým náskokem před AS Řím.

Chievo se na Stadio Giuseppe Meazza ujalo ve 12. minutě překvapivého vedení, když si Marcoliniho standardku do vlastní sítě srazil nešťastník Thiago Motta. Inter však nepotřeboval ani 60 sekund a to, aby vyrovnal. Do útoku se okamžitě vrhl Samuel Eto'o, z úhlu vystřelil a míč si za brankáře Sorrentina poslal Mantovani. Další vlastní gól a stav byl 1:1!

Ve 34. minutě dokonali Nerazzurri obrat, to se z povedeného protiútoku prosadil Esteban Cambiasso, který na zadní tyči zakončil parádním volejem. Za pět minut to bylo už 3:1. Další skvostné zakončení vystřihl Diego Milito, když přeloboval Sorrentina.

Pár minut po změně stran zvýšil na 4:1 Mario Balotelli, když obešel svého strážce a zkušeně překonal Sorrentina. Pro Balotelliho to byl první zápas na Meazze po tolik omílaném incidentu z Ligy mistrů a mladý útočník branku ani příliš neslavil, jen se doširoka usmíval. To už se zdálo, že je o všem rozhodnuto, ale Chievo dokázalo závěr pořádně zdramatizovat. Po hodině hry snižoval Granoche a patnáct minut před koncem na rozdíl jediného gólu snížil vedení Interu Sergio Pellissier. Na víc se už ale naštěstí pro domácí Flying Donkeys nezmohli a odcházejí poraženi.

Autor: Ondřej Holzman / football-italia.net