16.05.2010 15:00 CET
0 : 1
(0:0)

Inter slaví pátý titul v řadě!

Inter slaví! Svěřenci trenéra Josého Mourinho dokázali udělat poslední krok za titulem, v Sieně vyhráli 1:0 a slaví páté Scudetto v řadě. Zápas jediným gólem nemohl rozhodnout nikdo jiný než Diego Milito.

Přitom pro Nerazzurri mohlo vše začít hodně špatně. Ekdal prošel skrze stopery, ale v koncovce nakonec selhal a míč poslal vedle. Přesně nezamířil na druhé straně ani Mario Balotelli, kterého skvěle našel svým pasem Maicon. Vzápětí se řítil na brankáře Curciho Milito, když utekl obráncům a brankáře obstřelil, ale do branky se míč ani tentokrát nevešel.

Curci v prvním poločase deptal soupeře skvělými zákroky. Ve 22. minutě vrátil míč hlavou před branku Balotelli a Milito se ocitl v obrovské šanci, ale bývalý římský obránce argentinského forvarda skvěle vychytal. Za osm minut se domácí brankář opět vyznamenal, když vytáhl hlavičku Samuela. Necelých deset minut před poločasem zahrozil také domácí Maccarone a donutil Julia Cesara k povedenému zákroku. Vzápětí se ale do útoku opět hrnuli černomodří a když už se Balotellimu podařilo Curciho překonat, zakročilo břevno. Poslední šanci před přestávkou měl ještě Walter Samuel, hlavičkoval úplně sám, ale ani tentokrát nedokázal přesně zacílit. Do kabin se tak šlo za bezgólového stavu a v kabině Interu určitě stoupala nervozita.

Gól ale na Stadio Artemio Franchi visel ve vzduchu. V 52. minutě sice ještě nepřišel. To Zanetti vyslal Milita, ale jeho pokus Curci vytěsnil nad břevno. Za pět minut už ale Il Principe úřadoval v celé kráse. Opět zafungovala jeho spolupráce s nesmrtelným Javierem Zanettim, po které Milito jednoduše zakončil a rozjásal tifosi Interu. Hra se pak trochu uklidnila a Nerazzurri v útočení lehce polevili, respektive už si netvořili tolik šancí. Čtvrthodiny před koncem měl slušnou pozici Dejan Stankovič, když dostal míč od Milita, ale těsně přestřelil.

Minutu nato mohl Inter definitivně uklidnit Goran Panděv, jenže jeho gól nemohl být uznán, protože byl v době Militovy střely v ofsajdu. Další šanci měl Eto'o, ale také on ztroskotal na Curcim a přestože Nerazzurri zápasu dominovali, skóre bylo pořád ošemetné. A čtyři minuty před koncem asi všem Interistům zatrnulo, když Rosi, v Sieně na hostování z AS Řím, poslal dlouhý pas, který letěl až přeletěl Julia Cesara a jen těsně skončil vedle tyče. A když chvilku na to vyřešil brazilský gólman další nepříjemnou situaci, bylo rozhodnuto. V Miláně tak mohou vypuknout oslavy, na které si Interisté v posledních letech tolik navykli. Kdy přijde jejich konec?

Autor: Ondřej Holzman / eurosport.com