14.09.2008 15:00 CET
2 : 0
(1:0)

Janov CFC - AC Milán 2:0

Další nepovedený zápas prožili fotbalisté AC Milán, kteří tentokrát odjeli s nepořízenou ze hřiště Janova, se kterým prohráli 0:2. V sestavě Milána se po zranění objevil Kaká, ale k úspěchu to nevedlo. O branky domácích se postarali Giuseppe Sculli a Diego Milito.

"Nůž na krku" měl před dnešním utkání trenér hostujícího celku Carlo Ancelotti. Milán totiž nezvládl první zápas s Bolognou. Rossoneri byli od úvodního hvizdu o něco aktivnějším celkem, ale stoprocentní tutovky si vytvářeli jen zřídka. V 8. minutě se navíc předvedl brankář Abbiati, jenž vyrazil Gasbarroniho střelu na rohový kop. V další příležitosti se objevil Giandomenico Mesto, ale byl nepřesný. V 18. minutě měl dobrou příležitost Brazilec Kaká, ten v běhu napálil míč na branku Janova jenom o pár centimetrů vedle. Podobně si vedl z přímého kopu Ronaldinho, a tak byl stav stále nerozhodný 0:0. Ve 30. minutě zmrazil hostující fanoušky Giuseppe Sculli, který měl po příhrávce Milita jednoduchou práci - 1:0. Milán byl jako opařený a do konce poločasu na tuto branku nedokázal zareagovat.

Do druhého poločasu udělal Carlo Ancelotti několik změn, mimo jiné odešel Ronaldinho a přišel Clarence Seedorf. Kdo očekával ofenzívu AC Milán, ten se mýlil. Další brankovou příležitost si totiž vytvořili domácí, respektive Andrea Gasbarroni, jehož vychytal Abbiati.

Hra Rossoneri byla velice upracovaná a defenzíva Janova velice pozorná. V 65. minutě odvracel před prázdnou brankou Zambrotta Gasbarroniho střelu. Dvacet minut před koncem hrací doby nepřesně hlavičkoval střídající Alexandre Pato, a na druhé straně nepochodil ani Giuseppe Sculli. Tlak Milána sílil až v poslední desetiminutovce, kdy nejprve Borriello zamířil nůžkami vedle, a po něm Ambrosini netrefil z blízka branku. Velice špatný výkon milánských korunoval v 90. minutě Paolo Maldini, který v pokutovém území fauloval Milita a sám postižený penaltu bez problémů proměnil. Janov porazil Milán 2:0.

Autor: Ondřej Linhart / acmilan.com