Slovinsko - Litva 4:0

Slovinský národní tým se otřepal z nedávné prohry na Slovensku a díky drtivé výhře nad Litvou v poměru 4:0 nadále drží naději na druhé místo ve skupině F, které osmi nejlepším z celkového počtu devíti skupin zaručuje účast v baráži o postup na mistrovství světa. Hned dvakrát se v pondělí večer prosadil Josip Iličić, v obou případech z pokutového kopu. V závěrečné desetiminutovce ještě přisadili výsledku punc debaklu Benjamin Verbič s Valterem Birsou.

Preview: Slovinsko - Litva

Slovinsko před třemi dny utrpělo možná klíčovou porážku v celém kvalifikačním cyklu. Podlehlo totiž Slovensku nejtěsnějším možným způsobem a jeho deficit na druhou příčku se navýšil už na čtyři body. Rychle se po tomhle neúspěchu oklepat bude pro domácí to nejdůležitější. Byť nemají nic ve svých rukou, mají proti Litvě o co hrát.

Adam Nemec rozhodl o třech bodech proti Slovinsku

Slovensku se dlouho nedařilo najít skulinu v obraně soupeře, ale nakonec Slovinci v Trnavě přeci jen kapitulovali. Devět minut před koncem utkání se o to postaral útočník Adam Nemec.

Slovensko v boji o druhé místo přivítá Slovince

Slovenskou fotbalovou reprezentaci čeká jedno z klíčových utkání vzhledem k vývoji ve skupině. Má ideální šanci navýšit svůj náskok na druhém místě, protože jeho hostem bude třetí Slovinsko. Oba týmy od sebe dělí pouhý bod, což na celém souboji přidává napínavosti.

Slovinsko - Malta 2:0

Slovinci si připisují snadné vítězství nad Maltou a podle očekávání berou tři body. V každém z obou poločasů jsme se dočkali jedné branky a obě padly do sítě hostí. Nejprve gólový účet utkání otevřel Josip Iličić a po něm se ve druhé půli prosadil také Milivoje Novaković.

Preview: Slovinsko - Malta

Poslední kolo kvalifikace na mistrovství světa před letní přestávkou pokračuje sobotním programem, během nějž dojde mimo jiné na střetnutí Slovinska s Maltou. Jasným favoritem budou domácí, kteří usiluji přinejmenším o postup do baráže z druhého místa za vedoucí Anglií. To Malta na první kvalifikační bod stále čeká...

Skotsko - Slovinsko 1:0

Slovinsko dllouho drželo na půdě v Glasgow remízový výsledek, jenže domácí bojovali na rozdíl od svých soupeřů až do konce. A to se jim vyplatilo, protože dvě minuty před konečným hvizdem rozhodl o výhře Skotů Chris Martin.

Preview: Skotsko - Slovinsko

Skotsko se Slovinskem ještě nikdy neprohrálo a bude doufat, že tuto statistiku jedině prodlouží. Potřebuje totiž tři body, neboť jeho postavení v tabulce skupiny F je naprosto kritické. Slovinci naopak pronásledují první Angličany a ztrácejí na ně jen dva body.

Malta - Slovinsko 0:1

Fotbalisté Slovinska dokázali potvrdit úlohu favorita na půdě trpaslíka z Malty a zvítězili nejtěsnějším poměrem 1:0. Jejich vítězství se sice nerodilo lehce a první poločas skončil bezbrankovou remízou, ovšem Slovinci ukořistili důležité tři body a po čtyřech zápasech se stále mohou pyšnit neporazitelností. V tabulce skupiny F se nacházejí na druhé pozici s osmi body, na vedoucí Anglii mají manko dvou bodů.

Preview: Malta - Slovinsko

Fotbalisté Slovinska vykročili za účastí na světovém šampionátu v Rusku v roce 2018 celkem úspěšně, ve třech zápasech ani jednou neprohráli a momentálně se v tabulce nacházejí na třetí pozici s pěti body. Nyní budou plnit úlohu velkého favorita na půdě Malty, která je ve skupině F považována za největšího outsidera. Malťané ve třech zápasech ani jednou nezvítězili, navíc mají skóre 1:9 a bodový zisk proti Slovinsku by byl obrovským překvapením.

Anglie veze ze Slovinska jen bod

Slovinci udrželi s Angličany remízu bez branek a rozhodně se nemají zač stydět. Anglii nepomohl ani střídající Wayne Rooney, takže si poprvé připisují ztrátu bodů. Pro Slovince se naopak jedná o takticky zvládnutý zápas.

Slovinci přivítají dalšího favorita. Výkonnostně matnou Anglii

Angličané v další bitvě o tři body navštíví Lublaň, kde se utkají se Slovinskem. Domácí celek má o jednu motivaci navíc, protože nad Angličany ještě nikdy v historii vzájemných utkání nevyhrálo. Nejprve musí ale překonat pevnou obranu hostí.

Slovinsko - Slovensko 1:0

Slovenští reprezentanti vstoupili do kvalifikace o mistrovství světa v září neúspěšně, když v Trnavě svěřenci Jana Kozáka podlehli Anglii 0:1, zásluhou gólu Adama Lallany z páté minuty nastaveného času. Repríza jednoho ze soubojů základní skupiny B na letošním mistrovství Evropy ve Francii tak pro Slováky už tentokrát tak dobře nedopadla.

Oslabené Slovensko chce zapomenout na Anglii. Proti budou Slovinci

Slovensko si chce spravit chuť po prvním utkání kvalifikačních bojů, které se mu příliš nepovedlo. V týmu ale nevládne dobrá atmosféra a mnozí fanoušci jsou přinejlepším skeptičtí. Využije toho domácí Slovinsko?

Litva - Slovinsko 2:2

Slovinci zásluhou branky nejzkušenějšího hráče reprezentace Boštjana Cesara vydolovali z Vilniusu alespoň bod. Museli dohánět hned dvougólové manko z prvního poločasu, skórovat se podařilo během krátké chvíle Fedorovi Černychovi a Vykintasovi Slivkovi, nicméně Rene Krhin dokázal snížit a hostující kapitán pak srovnal.