Slovinsko i Izrael se mohou přiblížit postupu

Slovinsko i Izrael se nevzdávají naděje na postup na evropský šampionát, protože na druhé místo ztrácejí jen jeden bod. V šestém zápase kvalifikačního cyklu však minimálně jeden z týmů ztratí. Slovinsko bude znovu spoléhat na báječnou kulisu stožického stadionu v Lublani, kde se jim v pátek podařilo porazit lídra Polsko.

Slovinsko zaskočilo Poláky a uštědřilo jim první porážku

Polskému reprezentačnímu výběru návrat do Slovinska nevyšel a poprvé v kvalifikační skupině ztratil body. A rovnou všechny za zaslouženou porážku 0:2, o kterou se svými góly zasloužili Aljaž Struna a Andraž Šporar. Slovinci vedoucímu Polsku nedovolili vůbec nic.

Slovinsko se pokusí zastavit rozjeté Poláky

Suverénní lídr skupiny G Polsko touží prodloužit svojí sérii bez ztráty kytičky i ve Slovinsku, kde se v historii představil jen jednou v roce 2009. Tehdy ‎Biało-czerwoni prohráli jasně 0:3, ale tentokrát cestují do Slovinska jako velký favorit a navíc v úctyhodné formě.

Výbuch Lotyšů, doma jasně podlehli Slovinsku

Lotyši na domácí půdě naprosto vyhořeli a podlehli Slovinsku po pětigólovém debaklu. Střelecký festival hostů řídili především dvougóloví Domen Črnigoj a Josip Iličić, díky kterým Slovinci přeskočili Severní Makedonii na čtvrtém místě tabulky skupiny G. Domácí naopak zůstávají bez bodu beznadějně poslední.

Lotyši touží proti Slovincům vybojovat první body

Souboj dvou posledních týmů ve skupině G uvidí Daugavas stadions v Rize. Domácí Lotyši zatím marně čekají na bod, hostující Slovinci si doposud připsali dva. V Rize tak budou hájit předposlední pozici.

Rakousko udolalo brankou Burgstallera Slovince 1:0

Velmi důležitého vítězství dosáhli v duelu dvou sousedů Rakušané, kteří jedinou brankou Guida Burgstallera udolali Slovince. Útočník německého Schalke 04 vstřelil rozhodující trefu čtvrthodinu před koncem a Slovinci už na ní nedokázali odpovědět.

Rakousko by rádo napodobilo poslední výhru nad Slovinskem

Rakousko se na domácí půdě Wörthersee Stadion v Klagenfurtu pokusí získat první body do kvalifikačního cyklu. Ani Slovinsko nemůže být zatím se svými výkony extra spokojené, protože má zatím jen dva body.

Makedonci ve Slovinsku vybojovali remízu a drží se na dostřel postupu

Před nedělním duelem se Severní Makedonií skončily čtyři předešlé soutěžní zápasy slovinského národního týmu shodně výsledkem 1:1 a nic se na tom nezměnilo ani na pátý pokus. Domácí sice šli do poločasového vedení zásluhou trefy Zajce, jenže krátce po změně stran srovnal Enis Bardhi a další změna skóre se již v Lublani nekonala.

Preview: Slovinsko - Severní Makedonie

Kvalifikační skupina D se řadí k těm s nejvyšším potenciálem pro postupové překvapení, a to na mnoha frontách. Leccos může hned na úvod napovědět střetnutí Slovinska se Severní Makedonií, v němž sice první jmenovaní jsou dle sázkových kanceláří výraznými favority, ovšem dlouhodobá forma nahrává spíše Makedoncům.

Izrael na úvod kvalifikace plichtil se Slovinskem

Byla to zřejmě spravedlivá dělba bodů na úvod kvalifikačního cyklu. Zatímco Slovinsku lépe vyšel první poločas, aby se poté na začátku toho druhého ujalo vedení zásluhou Andraže Šporara, Izrael se vzchopil po změně stran a rychlém inkasování, a remízu určila trefa Erana Zahaviho. Oba týmy ve skupině G obsadily dělené třetí místo.

Izrael vyzve na začátku kvalifikace nevalně hrající Slovinsko

Nově vytvořená Liga národů je u konce a oba týmy si v ní nevedly úplně dobře. Zatímco Izrael alespoň udržel své postavení ve třetí výkonnostní skupině, Slovinsko dokonce spadlo do nejhorší divize. I proto budou zajisté motivovány v normální kvalifikaci na evropský šampionát v roce 2020, přičemž vzájemný zápas může sehrát bezpochyby hlavní roli na samotném konci.

Bulharsko - Slovinsko 1:1

Bulhaři nakonec přetahovanou na dálku s Norskem nezvládli a po domácí remíze 1:1 se Slovinskem skončili na nepostupovém druhém místě. O první branku zápasu se postaral až v 68.minutě Ivanov, ale Slovinci o sedm minut později srovnali zásluhou Zajce.

Preview: Bulharsko - Slovinsko

Bulhary čeká v Sofii zvláštní úkol a sice porazit Slovince a pokud možno co nejvyšším rozdílem. Výhra totiž může a nemusí stačit, vysoká výhra rovněž může a nemusí stačit. Bulhaři totiž budou na dálku soupeřit s Norskem, které má stejný počet bodů a o jednu vstřelenou branku lepší skóre.

Slovinsko - Norsko 1:1

Rozhodující krok k postupu mohlo udělat Norsko, ale seveřané ve Slovinsku pouze remizovali, takže do posledního kola je boj s Bulharskem o prvenství stále otevřený. Slovinsko zůstává s pouhými dvěma body na posledním místě a stále čeká na první vítězství. Domácí celek byl k němu v tomto zápase opravdu blízko, ale dlouhé vedení nakonec pět minut před koncem neudržel, Norům zajistil bod Björn Johnsen.

Preview: Slovinsko - Norsko

Slovinsko stojí před hodně náročným úkolem. Postoupit sice už nemůže, zato může hodně rychle spadnout. Pokud nechce sestoupit už nyní, musí vyhrát. To se ale vůbec nehodí do plánu Norsku, které je na sdíleném prvním místě a rádo by na něm zůstalo.