Nominace Slovenska na přátelské zápasy

Nominace Slovenska na přátelské zápasy proti Norsku a Ukrajině:

Slovensko splnilo povinnost a o jeho osudu rozhodne zítřek.

Slovensko svůj úkol zvládlo a dokonce obdrželo důležitou pomoc od Slovinců, ale jejich postup do baráže však stále není jistý. Rozhodne zítřejší hrací den a zápasy Chorvatska a Walesu. Slovensko porazilo Maltu bez problému 3:0, díky dvěma brankám Nemece a jednoho gólu Dudy.

Slováci hostí Maltu a doufají v pomoc Slovinců.

Slovenskou reprezentaci čeká závěrečné utkání proti Maltě a tak trochu čekání na zázrak. Svěřenci Jána Kozáka nemají po zápase ve Skotsku situaci ve svých rukou, takže pokud pomýšlejí na baráž, musejí Maltu bezpodmínečně porazit a doufat v pomoc Slovinců proti Skotsku.

Slováci kritizovali sudího za vyloučení a už nevěří v baráž o MS

Slováci po porážce 0:1 vlastním gólem minutu před koncem předposledního utkání kvalifikace mistrovství světa na půdě Skotska litovali, že si jedním zápasem pokazili dvouleté úsilí. Zároveň kritizovali srbského rozhodčího Milorada Mažiče, který už po 23 minutách po druhé žluté kartě za simulování vyloučil v Glasgow Róberta Maka.

Slováci v oslabení padli ve Skotsku a postup se jim komplikuje

Dlouho se zdálo, že výtečný Martin Dúbravka a dvojnásobná pomoc brankové konstrukce pomohou k udržení čistého konta slovenského národního týmu, který ve Skotsku i po brzkém vyloučení Maka hájil s vypětím všech sil bezbrankovou remízu. Minutu před vypršením základní hrací doby však Martin Škrtel nešťastně tečoval Anyův přízemní centr do vlastní sítě a stanovil tak konečné skóre 1:0 pro domácí, kteří poskočili na druhé místo ve skupině a mají k postupu do baráže před posledním kolem nejblíže.

Skotsko hostí Slováky, oba týmy hrají o vše

Slovensko je na druhém místě za Anglií a stále pomýšlí na první místo. Přesto si stále musí hlídat záda, protože na něj dotírá třetí Slovinsko a rovněž další tým v pořadí, Skotsko. Právě na jeho půdě by Slováci chtěli rozhodnout o svém osudu.

Skvělý vstup na body nestačil, Slováci v Anglii prohráli 2:1

Mnoho diváků duelu o první místo skupiny F ještě ani nestihlo dosednout na sedačky a domácí Angličané již proti Slovensku prohrávala. Na Lobotkovu trefu z třetí minuty však ještě do přestávky dokázal odpovědět Eric Dier a necelou čtvrthodinu po změně stran dokonal obrat Marcus Rashford. Talentovaný útočník Manchesteru United byl kuriózně podepsán pod všemi třemi góly, nakonec tedy může na tento hektický zážitek vzpomínat v dobrém.

Preview: Anglie - Slovensko

Reprezentační výběr Slovenska se může zase o kousek přiblížit světovému šampionátu v Rusku. O průběžné vedení v kvalifikační skupině F si to svěřenci Jána Kozáka rozdají s věhlasným Albionem. Domácí Anglie ještě neprohrála a svoji neporazitelnost chce prodloužit.

Adam Nemec rozhodl o třech bodech proti Slovinsku

Slovensku se dlouho nedařilo najít skulinu v obraně soupeře, ale nakonec Slovinci v Trnavě přeci jen kapitulovali. Devět minut před koncem utkání se o to postaral útočník Adam Nemec.

Kozáčik má opět zdravotní potíže a opustil reprezentaci

Brankář Plzně Matúš Kozáčik je opět zraněný. Kvůli potížím v oblasti páteře musel opustit slovenský národní tým a potřebuje několik dní klidu.

Slovensko v boji o druhé místo přivítá Slovince

Slovenskou fotbalovou reprezentaci čeká jedno z klíčových utkání vzhledem k vývoji ve skupině. Má ideální šanci navýšit svůj náskok na druhém místě, protože jeho hostem bude třetí Slovinsko. Oba týmy od sebe dělí pouhý bod, což na celém souboji přidává napínavosti.

Nominace Slovenska na kvalifikaci

Nominace Slovenska na kvalifikační zápasy o postup na MS 2018 proti Slovinsku a Anglii:

Hapal je optimista a věří, že si se Slovenskem zahraje semifinále

Český trenér slovenské reprezentace do 21 let Pavel Hapal je optimista. Po čtvrteční výhře 3:0 nad obhájci titulu ze Švédska věří, že jeho výběru bude šest bodů a skóre 6:3 stačit na postup do semifinále mistrovství Evropy. Do něj by Slováci mohli projít z druhého místa ve skupině i na úkor českého tým.

Litva - Slovensko 1:2

Slovenský národní tým zvládl už čtvrtý soutěžní zápas v řadě a stále se drží na kýžené druhé pozici ve své kvalifikační skupině. Hamšík a spol. dokázali zareagovat na pozdně odpolední vítězství Slovinska s Maltou a odpověděli rovněž tříbodovým ziskem. Utkání v Litvě vyhráli 2:1 a kromě zmíněného kapitána Marka Hamšíka se prosadil ještě Vladimír Weiss.

Litva nad Slovenskem ještě nevyhrála, teď má šanci

Slovenská reprezentace má před sebou další náročné klání, neboť ji čeká výlet do Litvy. Ta ještě Slovensko nikdy v historii porazit nedokázala a nyní by ráda konečně překonala vlastní stín. Proti druhému týmu tabulky to ale i přes podporu domácího diváctva bude mít velmi těžké.