Kamerun musí proti Zambii zabrat

Kamerun si v dnešním zápase s lídrem skupiny C Zambií projde těžkou zkouškou nervů. Pokud by totiž prohrál, s největší pravděpodobnosti by mohl na postup do další části zapomenout.

Egypt přestřílel Kamerun 4:2

V souboji favoritů skupiny C přehrál Egypt hlavně díky výbornému prvnímu poločasu Kamerun 4:2. Třígólový náskok Egypťanů zařídili do půle proměněnou penaltou Rabou a dvěma trefami Zidan. Za Kamerun stačil ve druhé půli pouze dvakrát snížit Eto'o, na druhé straně se ještě jednou trefil Rabou.

APN preview: Egypt - Kamerun

Na Egypt, coby obhájce titulu, čeká na úvod velmi těžký soupeř. Hráči ze země pyramid totiž poměří své síly s favorizovaným Kamerunem. "Nezkrotni lvi" však nejsou favority jen tohoto střetnutí. Jejich jméno totiž častokrát figuruje ve společnosti například Ghany nebo Pobřeží slonoviny na celkový triumf.

Nominace Kamerunu na APN

Konečná nominace Kamerunu na Africký pohár národů.

Eto'o se ke kamerunské reprezentaci připojí později

Barcelonská hvězda Samuel Eto'o se ke kamerunské reprezentaci před africkým šampionátem připojí později, než nařizují regule FIFA. Útočník dostal od kamerunského svazu svolení přicestovat až osm dní před mistrovstvím, což umožní katalánskému celku využít jeho služeb v pohárovém duelu se Sevillou a ligovém utkání s Realem Murcia.

Kamerunský svaz o Pfistera nestojí

Kamerunský fotbalový svaz odmítl akceptovat Otto Pfistera jako kouče národního týmu. Německého trenéra do funkce minulý týden dosadil ministr sportu Augustin Edjoa. Podle vedení svazu tak však učinil za jeho zády a navíc prý ignoroval seznam nejvhodnějších kandidátů.

Barca nechce pustit africké hvězdy na šampionát

Africký pohár národů tradičně bere evropským klubům jejich nejlepší hráče z černého kontinentu. Problémy se se sestavou musí řešit i trenéři elitních klubů. V Barceloně se nyní snaží, aby Touré s Eto’em zůstali ve Španělsku.

KAMERUN - POBŘEŽÍ SLONOVINY 1:2P (0:0)

Vyrovnané utkání rozhodl až strhující penaltový rozstřel, ve kterém si diváci museli počkat na první neúspěšný pokus až do 12. série! V té neuspěl překvapivě Eto'o, a když se v zápětí nemýlil Drogba, mohli hráči Pobřeží slonoviny slavit postup do semifinále. Tam se střetnou s Nigérií.

KAMERUN - DR KONGO 2:0 (2:0)

Kamerun bez potíží porazil Kongo a bez ztráty vyhrál skupinu, na čtvrtfinále se však může těšit i jeho poražený soupeř, který díky lepšímu skóre postupuje na úkor Angoly. O góly se v jednostranném utkání postarali Geremi a Eto'o.

KAMERUN - TOGO 2:0 (0:0)

Kamerun porazil Togo a díky remíze v druhém dnešním utkání skupiny B si zajistil postup do čtvrtfinále. V čele tabulky střelců se svým čtvrtým zásahem osamostatnil Samuel Eto'o, výhru pak potvrdil střídající Meyong.

KAMERUN - ANGOLA 3:1 (2:1)

Kamerunský útočník Samuel Eto'o se hned ve svém prvním utkání pasoval do role jedné z hlavních postav turnaje a také do role hlavního kandidáta na titul nejlepšího střelce - hattrickem zničil Angolu.

STARTUJE AFRICKÝ POHÁR NÁRODŮ 2006

V pátek 20. ledna začíná již pětadvacátý šampionát afrického kontinentu, který tentokrát hostí Egypt. Finálového turnaje se účastní šestnáct týmů, které se na letošní Africký pohár národů probojovaly díky výsledkům v kvalifikaci o mistrovství světa 2006.

LIDSKÝ ŽIVOT JE VZÁCNÝ DAR, FOTBAL JE JEN HRA

Ve čtvrtek 3. července se v lyonské katedrále Saint Jean konala smuteční mše za zesnulého kamerunského fotbalistu Marca-Viviena Foeo. Jeho památce se přišlo poklonit tisíce lidí, i sám předseda FIFA Sepp Blatter.

Němci vyšli z mariáše lépe

Zápas skupiny E mezi Kamerunem a Německem rozhodl o tom, že Německo při své 14. účasti na MS potřinácté postoupilo ze základní skupiny. Do historie se ale zapíše spíše tím, že v něm španělský rozhodčí Nieto ukázal celkem 16 žlutých karet, což je historický rekord. Dosud nejvíce karet, 10, rozhodčí ukázal před čtyřmi lety v utkání Dánsko - JAR. Oba týmy si karty rozdělily spravedlivě, po osmi. A oba týmy rozdělily osm karet mezi sedm hráčů, což znamená, že na obou stranách viděl jeden hráč žlutou kartu dvakrát a po následné červené šel předčasně pod sprchu. Na straně Německa byl největším hříšníkem Carsten Ramelow, který se nechal vyloučit už ve 40. minutě, Kamerunce oslabil Patrick Suffo. Červenou dostal sice až v 78. minutě, v tu chvíli byl ale na hřišti pouhých 25 minut.

Saudové jsou prvním vyřazeným týmem

Saúdská Arábie po debaklu 0:8 s Německem dnes nastoupila proti Kamerunu a hrála o sto procent lépe, přesto gólem Samuela Eto'o prohrála 0:1 a už nemůže ze skupiny postoupit. Kamerunci jsou se čtyřmi body druzí za Německem, které má lepší skóre. V posledním zápase se střetnou právě s Německem a k jistotě postupu potřebují vyhrát. Šanci na postup má i Irsko, v posledním zápase ale musí porazit Saúdskou Arábii.