3 : 0
(2:0)

Súdán opět nevstřelil gól a s Kamerunem prohrál 0:3

Ani jeden tým nepředvedl nijak výjimečný výkon, ale i přesto mohli svěřenci německého kouče Otta Pfistera slavit zisk tří bodů a postup do čtvrtfinále.

Kamerun se v první půli proti slaboučkému soupeři dlouho dobu hledal a do vyložených situací se dostával jen zřídka. V té první se však objevil už po pár sekundách hry a brankář Elmuiz Abdalla musel předvést výborné zákroky. Nejprve zlikvidoval nebezpečnou střelu z úhlu vyslanou z kopačky Joba a následně také gólovou dorážku kanonýra Eto’oa.

"Nezkrotní lvi" obranu Súdánu moc nezaměstnávali, v 26. minutě byl ale v pokutovém území faulován Emana a rozhodčí nařídil penaltu, kterou s jistotou proměnil Samuel Eto’o. Kamerun se najednou dostal na koně a "Pouštní jestřáby" zahnal před jejich šestnáctku. A právě z tohoto tlaku padl druhý gól utkání, velmi smolný pro Súdán. Po střele 26letého kanonýra Barcelony se míč odrazil od Elkhidira přímo do brány.

Súdán vstoupil do druhé části zápasu jako pokropený živou vodou. V 54. minutě se Yousif Hado ocitl před osamoceným brankářem Kamenim. Ten ho ale skvělým zákrokem vychytal. Za chvíli bylo před brankou Kamerunu opět hodně živo. Na hranici vápna se kolem protihráče obtočil Faisal Agab Sido a jeho skákavou střelu k pravé tyči musel konečky prstů vyrazit Kameni.

Súdán si na začátku druhé půle vytvořil šance, s postupem času se však jeho aktivita vytrácela a hra se odehrávala především ve středu hřiště. V závěrečných sekundách hry pak Kamerun přidal třetí gól. Podruhé v zápase se prosadil Eto’o, pro něhož nebylo problémem dopravit míč do sítě z několika metrů.

Autor: Tomáš Honajzer