Německý trenér Otto Pfister se rozhodl skončit u kamerunské reprezentace. Jednasedmdesátiletý kouč to oznámil krátce před odletem národního týmu na soustředění do Belgie. Agentuře AFP to potvrdil mluvčí kamerunského svazu.

Nejlepším hráčem Afriky za rok 2008 je Adebayor

Nejlepším africkým fotbalistou za loňský rok byl vyhlášen útočník Arsenalu Emmanuel Adebayor. V tradiční anketě zvítězil jako první reprezentant Toga v historii, když dostal přednost před Egypťanem Muhamadem Abútrikou z Al Ahlí a ghanským záložníkem Chelsea Michaelem Essienem.

Vyhrál ten nejlepší, uznal Tchato

Fotbalová Afrika bude mít i v následujících dvou letech stejného krále, Egypt totiž ve finále tamního šampionátu porazil Kamerun a obhájil dva roky starý triumf na domácí půdě. Trofej je ve správných rukou, což uznal i kamerunský obránce Bill Tchato...

Egypt porazil Kamerun 1:0 a obhájil prvenství!

Podruhé za sebou ovládli "Faraoni" Africký pohár národů. Ve finálovém utkání, kde jasně přehráli Kamerun, vsítil jedinou a vítěznou branku záložník Mohamed Aboutriaka.

Zvedá se finálová opona, obhájí Egypt titul afrického šampiona?

Potvrdí Egypt pozici historicky nejúspěšnějšího týmu kontinentu ziskem šestého titulu, nebo se na něj dotáhnou kamerunští "Lvi", kteří na kontinentálním šampionátu mají na kontě o jeden triumf méně? Odpověď přinese nedělní vyvrcholení mistrovství Afriky, v jehož finále v ghanské Akkře se utkají dva dlouhodobě nejúspěšnější týmy.

Kamerun se v přímé bitvě může Egyptu vyrovnat v počtu titulů

Kamerun postupuje do finále

Fotbalisté Kamerunu dokázali jedinou brankou Nkonga ze 71. minuty porazit a zároveň vyřadit pořadatelskou zemi Ghanu, jejíž pouť po africkém šampionátu končí v semifinále. Zato Kamerun čeká boj o zlato, ve finále se utká s jedním z dvojice Pobřeží slonoviny - Egypt.

Preview: Ghana - Kamerun

V prvním semifinále se střetnou dva čtyřnásobní vítězové afrického šampionátu. Ghana zatím vyhrála všechny zápasy a bude favoritem, ty nejvyšší cíle má ovšem i Kamerun.

Kamerun porazil v prodloužení Tunisko

Kamerun se po úvodní prohře od Egyptu zvedá, což potvrdil také dnes proti Tunisku. Ani ne po třiceti minutách už vedl dvoubrankovým rozdílem a zápas směroval do vítězného konce. "Orlové z Kartága" nakonec vyrovnali, hřiště však opouštěli se slzami v očích. V nastavení se trefil M’Bia a zařídil pro svůj tým výhru 3:2.

Preview: Tunisko - Kamerun

Kamerun se v pondělní večer střetne ve čtvrtfinále Afrického poháru národů s vítězem skupiny D Tuniskem. Do role favorita jsou přiřazování Kamerunci, kteří by rádi navázali na poslední dva vítězné zápasy. Vítěz tohoto duelu se utká s domácí Ghanou.

Podle kouče Kamerunu je organizace šampionátu katastrofální

Fotbalisté Kamerunu si sice středečním vítězstvím 3:0 nad Súdánem zajistili postup do čtvrtfinále afrického mistrovství, jejich trenér Otto Pfister však po zápase zuřil. Německý kouč se ostře pustil do organizace šampionátu, která je podle něj katastrofální a na úrovni žákovského turnaje.

Súdán opět nevstřelil gól a s Kamerunem prohrál 0:3

Ani jeden tým nepředvedl nijak výjimečný výkon, ale i přesto mohli svěřenci německého kouče Otta Pfistera slavit zisk tří bodů a postup do čtvrtfinále.

Preview: Kamerun - Súdán

Kamerun v posledním utkání ve skupině bude bojovat o vítězství, které mu zajistí postup do další fáze. Bez šancí nejsou ani Súdánci, ale jejich naděje jsou z oblasti divoké fantazie.

Kamerun rozdrtil Zambii

Kamerun uštědřil ambiciózní Zambii krutý debakl a postup má opět ve svých rukou. Zápas byl v podstatě rozhodnutý už po první půli, kdy svěřenci kouče Pfistera vstřelili v průběhu šestnácti minut hned tři branky.