Další remíza ve skupině A, Kosovo hrálo nerozhodně s Bulharskem

Už po dvou odehraných kolech se začíná skupina A, v níž figuruje taktéž Česká republika, formovat do ustálení, jaké se dalo očekávat před samotným startem kvalifikace. Anglie se ihned usadila na první místo tabulky, zatímco o druhou příčku bude zřejmě usilovat zbytek. A bude to vyrovnaná a tuhá bitva i proto, že Kosovo remizovalo s Bulharskem.

Kosovo začne kvalifikaci proti Bulharsku

Do "české" kvalifikační skupiny poprvé vstoupí i Kosovo a všichni jsou zvědaví, co fotbalový trpaslík předvede. Kosovo v minulém roce sbíralo jednu výhru za druhou, aby nakonec ovládlo svojí skupinu Ligy národů a suverénně postoupilo o stupínek výše. V Prištině si jeho sílu otestuje Bulharsko.

Černá Hora veze z Bulharska bod

Bulhaři byli na domácí půdě proti Černé Hoře favority, ale svou reputaci nenaplnili. V Sofii se jako první prosadil Stefan Mugoša krátce po změně stran a domácí museli přidat. To se na skóre projevilo až osm minut před koncem, kdy srovnal útočník Todor Nedelev.

Bulhary čeká v Sofii návštěva z Černé Hory

V rámci skupiny A, která eminentně zajímá českého fanouška, se již v šest hodin odpoledne odehraje velmi zajímavý duel. Domácí Bulharsko se na půdě Nacionalen Stadion Vasil Levski pokusí připsat si první tři body proti Černé Hoře.

Češi vyzvou v kvalifikaci ME Anglii, Bulharsko, Černou Horu a Kosovo

Čeští reprezentanti se v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy 2020 utkají v pětičlenné skupině A s Anglií, semifinalistou posledního mistrovství světa a světovým šampionem z roku 1966. Dalšími soupeři jsou Bulharsko, Černá Hora a Kosovo. Rozhodl o tom dnešní los v Dublinu.

Bulharsko - Slovinsko 1:1

Bulhaři nakonec přetahovanou na dálku s Norskem nezvládli a po domácí remíze 1:1 se Slovinskem skončili na nepostupovém druhém místě. O první branku zápasu se postaral až v 68.minutě Ivanov, ale Slovinci o sedm minut později srovnali zásluhou Zajce.

Preview: Bulharsko - Slovinsko

Bulhary čeká v Sofii zvláštní úkol a sice porazit Slovince a pokud možno co nejvyšším rozdílem. Výhra totiž může a nemusí stačit, vysoká výhra rovněž může a nemusí stačit. Bulhaři totiž budou na dálku soupeřit s Norskem, které má stejný počet bodů a o jednu vstřelenou branku lepší skóre.

Kypr - Bulharsko 1:1

Bulharsko nedokázalo zvítězit na Kypru, přestože po většinu zápasu bylo lepším týmem a o postupu či nepostupu do vyšší ligy rozhodne až poslední kolo. Dlouho to vypadalo, že hosté odejdou poraženi, neboť se ve 24. minutě prosadil Zachariou, ale minutu před koncem proměnil pokutový kop Dimitrov.

Preview: Kypr - Bulharsko

Kypr bude hostit utkání s Bulharskem. Hosté mají ještě šanci postoupit do divize B Ligy národů UEFA.

Čtyři balkánské země chtějí společně pořádat MS 2030

Čtyři balkánské země chtějí společně kandidovat na pořádání mistrovství světa v roce 2030. Vedoucí političtí představitelé Bulharska, Řecka, Srbska a Rumunska se dnes shodli, že budou usilovat o šampionát, o který už projevily zájem Anglie či společná jihoamerická kandidatura.

Norsko - Bulharsko 1:0

Přímý boj o první místo v třetím patře Ligy národů mezi Norskem a Bulharskem dopadl tím nejvíce dramatickým způsobem. Norové totiž Bulharům vrátili předešlou porážku a totožným výsledkem 1:0 ovládli odvetu v Oslu. O klíčový gól se postaral Mohamed Elyounoussi. Oba týmy tak mají po čtyřech odehraných kolech devět bodů, totožné vzájemné zápasy a o postupujícím do Ligy B tak rozhodnou jejich zbylé dva duely proti Slovinsku a Kypru.

Preview: Norsko - Bulharsko

Přímý souboj o prvenství ve skupině svedou Norové a Bulhaři. Na stadionu Ulevall v Oslu budou v komfortnější pozici východoevropští lvi, kterým k udržení prvenství stačí i remíza. Svěřenci Petara Hubčeva dosud neztratili ani bod.

Bulharsko - Kypr 2:1

Kypru se nepovedlo zopakovat neočekávaný úspěch z minulého utkání a na domácí Bulharsko nestačil. V první půli sice Kypr senzačně vedl po brance Kastanose, jenže druhý poločas patřil jednoznačně Bulharům.

Preview: Bulharsko - Kypr

Bulharsku se maximálně povedly první dva duely ve skupině 3 a vede současnou tabulku. Šanci na další tři body bude mít proti Kypru, který je sice na první pohled jasným outsiderem zápasu, ale už dokázal nejednou překvapit.

Bulharsko - Norsko 1:0

Po dvou zápasech je Bulharsko stoprocentní. Po čtvrteční výhře ve Slovinsku si totiž tým trenéra Petara Hubčeva poradil i s Norskem a ujal se vedení ve skupině. Zápas s Norskem rozhodla jediná branka Radoslava Vasileva.