Nominace Belgie na kvalifikaci

Nominace Belgie pro kvalifikační duely o postup na ME 2008 proti Polsku a Ázerbájdžánu.

Preview: Belgie - Arménie

Kde jsou ty časy, kdy Belgie patřila mezi top evropské týmy. Několik posledních let patří sotva k průměru a v utkání s Arménií jí už nepůjde o nic víc, než jen o páté místo ve skupině.

Belgie - Finsko 0:0

Belgie a Finsko si body z utkání v Bruselu rozdělili, ani jeden tým nedokázal vstřelit gól. Pro Finy je tento výsledek určitě zklamáním, protože klesli v tabulce skupiny A na třetí místo za Portugalsko, které má navíc zápas k dobru.

Preview: Belgie - Finsko

Belgii už mnoho šancí na postup nezbývá, pokud chce alespoň nějaké udržet, musí porazit Finsko. To se naopak drží na překvapivém druhém místě a šance na postup má slušné.

Nominace Belgie pro kvalifikační duely o postup na ME 2008 proti Finsku a Arménii.

KORUPCE V KVALIFIKACI O EURO?

Jak se zdá, tak nejen na klubové úrovni řádí korupce a ovlivňování zápasů. Podle informací v polském tisku dostal reprezentační obránce Jacek Bak nabídku úplatku, pokud "pomůže" svému týmu prohrát kvalifikační zápas v Belgii.

Za 4 roky je už bohužel na hřišti neuvidíme

To platí pro Olivera Bierhoffa (34) a Marca Bodeho (32), kteří postupem do finále oslavili konec své reprezentační kariéry. Také brazilský kapitán Cafu (32), který jako první hráč historie hrál potřetí za sebou finále MS, oznámil, že v týmu mistrů světa končí. Bohužel také jeho spoluhráče a záložníka Barcelony Rivalda (30) budou muset fanoušci za 4 roky v Německu oželet.

Belgie má nového trenéra

Novým trenérem belgického národního týmu se stal dosavadní kouč Anderlechtu, osmapadesátiletý Aime Athuenis. „Své funkce se chopí hned jak se dohodnou podmínky smlouvy, tedy za několik týdnů,“ řekl mluvčí belgického svazu Nicolas Cornu.

Analýza: Nejlepší jedenáctka turnaje po osmifinále

Po semifinále vypadá nejlepší jedenáctka turnaje podle Eurofotbalu takto. V brance je David Seaman, který zachytil zatím nejvíce střel v průběhu turnaje.

Kanárci přešli přes Belgii

Brazilci si podle papírových předpokladů měli s Belgií snadno poradit. První poločas tomu také nasvědčoval, Brazilci ale svou převahu nezužitkovali. Ve druhém poločase byli aktivnější reprezentanti Belgie a měli několik dobrých příležitostí, chybělo jim ale trochu štěstí. Brazilci jakoby ani nechtěli hrát, štěstěna ale stála na jejich straně. V 67. minutě si na hranici vápna míč zpracoval Rivaldo, z otočky vypálil, míč se otřel o nohy bránícího hráče a gólman De Vlieger už na změnu směru nestihl zareagovat. Po gólu se Brazilci trochu probudili, na soupeře ale v nasazení stále nestačili. Měli ale více štěstí, Belgičané propásli několik dobrých šancí na vyrovnání a když v 87. minutě přidal pojistku Ronaldo, bylo o postupujícím rozhodnuto.

Japonci vyhráli skupinu před Belgií

Japonsko si výhrou 2:0 nad Tuniskem zajistilo první místo ve skupině H a postup do osmifinále. Ve druhém zápase posledního kola skupiny proti sobě ve vzájemném souboji o postup nastoupily týmy Belgie a Ruska. Před utkáním se větší šance dávaly Rusům, nakonec se ale z postupu do osmifinále po vítězství 3:2 raduje Belgie.

Belgičané nemluví s novináři

Reprezentanti Belgie se před svým posledním zápasem v základní skupině MS rozhodli nemluvit s novináři. Ne proto, aby se mohli lépe soustředit, ale kvůli tomu, co novináři napsali. Ve středečním vydání belgického deníku Het Nieuwsblad se totiž objevily zprávy o velkých rozporech mezi týmem a hlavním trenérem Robertem Waseigem.

Nico van Kerckhoven nenastoupí proti Tunisku

Po belgické remíze s Japonskem 2:2 doufají příznivci Belgie ve vítězství proti Tunisku. O to horší je pro ně zpráva, podle které van Kerckhoven definitivně proti Tunisku nenastoupí. Trenér belgického týmu Robert Wasaige ale očekává, že Kerckhovena nasadí do posledního utkání skupiny proti Rusku. Zraněný obránce si léčí natažené kolenní vazy.

Japonsko remizovalo s Belgií

Spolupořadatelé mistrovství světa, Japonci, dnes vstoupili do turnaje yápasem proti Belgii. Hodinu se téměř nic nedělo, Belgičané byli lepší, Japonci se marně snažili dostat před De Vliegerovu branku. Pak to přišlo. V 57. minutě se po standardní situaci dostal míč k Marcu Wilmotsovi a ten krásnými nůžkami překvapil japonského gólmana a dostal svůj tým do vedení. To ale vydrželo jen dvě minuty, v 59. minutě se po chybě belgické obrany dostal k míči Takayuki Suzuki a rozjásal více než 55 tisíc diváků na stadiónu v Saitamě. Aby toho nebylo málo, tak o osm minut později podnikl odvážný průnik Junichi Inamoto a překonal De Vliegera podruhé - Japonci vedli 2:1. Belgičané v tu chvíli byli zralí na ručník, nakonec se ale přece jen vzpamatovali a zásluhou Petera Van Der Heydena upravili čtvrt hodiny před koncem na spravedlivých 2:2.