5 : 0 (3:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 1.11 - 10.70 - 28.00

Manchester City pěti brankami deklasoval Burnley

Riyad Mahrez (© mancity.com)

Ofenziva Manchesteru City v posledních týdnech jistě nefungovala podle představ Pepa Guardioly, v sobotu odpoledne si ovšem konečně vybrala střelecký den a pěti brankami rozdrtila neškodné Burnley. Hostům se vůbec nevydařil úvod utkání, v prvních dvaceti minutách inkasovali dvě banky a o osudu utkání tak bylo prakticky rozhodnuto. Ve zbývajícím čase byla k vidění hra na jednu branku a vzhledem k počtu šancí mohlo být výsledné skóre klidně i vyšší.

Manchester City na nic nečekal a už po pěti minutách se ujal vedení. Burnley ztratilo míč v nebezpečném prostoru ve středu hřiště, modrá rota tak okamžitě vyrazila do rychlého kontru, který potáhl De Bruyne, před vápnem našel parádní přihrávkou rozeběhnutého Mahreze, který si prvním dotekem balón připravil a druhým jej perfektně uklidil přesně k tyči. Podruhé zaspala obrana hostí po dvaceti minutách po autovém vhazování Walkera - ve svém vápně totiž ponechala opět osamoceného Mahreze, který si nikým neatakován míč zpracoval, následně si pohrál s oběma stopery a krásnou ranou o zadní tyč zvýšil vedení svého celku.

O pět minut později mohl být rozdíl už tříbrankový, ovšem branka Ferrana Torrese tentokráte nemohla platit kvůli postavení mimo hru. Do kabin se ale přece jen šlo za stavu 3:0, těsně před poločasem totiž našel De Bruyneho přesný centr nabíhajícího Mendyho, který z voleje poslal balón za záda hostujícího brankáře.

Po pauze pokračoval koncert ofenzivy Manchesteru City, která krátce po hodině hry přidala také čtvrtý přesný zásah. Parádní kombinaci po ose Mahrez - Walker - Jesus - Torres uklidil posledně jmenovaný prudkou přízemní ranou k tyči, na kterou brankář Burnley neměl nejmenší šanci dosáhnout. Burnley touto dobou vůbec nestíhalo a enormní problémy hostujícímu celku dělal hlavně De Bruyne a Mahrez, přičemž to byl druhý jmenovaný, který o pár chvilek později završil hattrick. Belgický reprezentant tentokráte parádním pasem oslovil střídajícího Fodena, který finální fázi vyřešil výborně a přesný centrem našel hlavu Mahreze, který už se zblízka nemohl mýlit.

Pošesté pak balón v posledních patnácti minutách dopravil do sítě Gabriel Jesus, respektive si vsítil smolný vlastní gól brankář Peacock-Farrell, od potupy při své premiéře jej však zachránilo ofsajdové postavení útočníka Citizens, kvůli kterému nakonec branka nebyla uznána.
Autor: Víťa Srp