Burnley FC Anglie - Burnley FC - Zprávy

Další články

Burnley potřebuje bodovat, proti bude De Zerbiho Brighton

Sobota nabídne hned několik utkání anglické Premier League, na 16:00 je naplánován výkop i na Turf Moore, domácí Clarets vyzvou v důležitém souboji favorizovaný Brighton. Svěřenci Vincenta Kompanyho potřebují nutně zvítězit, chtějí-li si udržet alespoň teoretickou šanci na záchranu v nejvyšší soutěži, naopak Seagulls bojují o postup do pohárové Evropy.

Everton se po hrubce Muriče vymanil z dlouhé série bez vítězství

Fotbalisté Evertonu zdolali ve 32. kole Premier League na vlastním stadionu Burnley 1:0, a ukončili tak dlouhou sérii 13 ligových duelů bez výhry. V samém závěru úvodního dějství předvedl fatální chybu hostující gólman Arijanet Murič, jenž zaváhal s rozehrávkou a napálil dotírajícího Dominica Calverta-Lewina, od něhož se míč odrazil do brány. Cestu za vyrovnáním zatarasil hostům v 67. minutě Dara O'Shea, který po faulu v roli posledního muže uviděl červenou kartu.

Záchranářský souboj: Everton změří síly s Burnley

V sobotu odpoledne sehraje Everton velmi důležitý zápas v anglické nejvyšší soutěži proti Burnley. V Goodison Parku se střetnou dva týmy bojující o záchranu v Premier League, o poznání lepší výchozí pozici mají domácí Toffees.

Burnley boj o přežití nevzdává, po londýnském sběru bodů remizovalo s Wolves

Hráči Burnley remizovali ve 31. kole Premier League s Wolves 1:1, a navázali tak na předešlé povedené zápasy s celky z hlavního města, když bodovali počtvrté v řadě. Pro domácí mohlo být ještě veseleji, jelikož je krátce po odehrané půlhodině poslal do vedení z Hoffenheimu zapůjčený Jacob Bruun Larsen. Hosté ovšem ještě do přestávky vyrovnali zásluhou Rayana Aït-Nouriho.

Loni byli angličtí rozhodčí nejlepší na světě, teď si to nemyslím, prohlásil Kompany

Nad rozhodčími Premier League se stahují mračna. V aktuálním ročníku se na jejich adresu snáší stále větší a větší kritika. Naposledy se k početné skupině jejich odpůrců přidal i manažer Burnley Vincent Kompany, který prohlásil, že úroveň sudích v této sezoně klesla. Belgičan se tak nechal slyšet po několika sporných situacích.

Prodlouží Kompanyho Burnley svou sérii a udělá další důležitý krok k záchraně?

V úterý večer je na programu vložené 31. kolo anglické Premier League. Na Turf Moore odehraje další důležité utkání Kompanyho Burnley, od 20:45 změří síly s nevyzpytatelným Wolverhamptonem Wanderers. Domácí neprohráli poslední tři ligová střetnutí a bojují o záchranu v nejvyšší soutěži, naopak Wolves stále ještě pomýšlejí na postup do pohárové Evropy.

Palmerova Panenka potěšila Chelsea jen na chvíli, oslabené Burnley vybojovalo bod

Chelsea ve 30. kole Premier League nepotvrdila stabilitu domácích výsledků, když jen remizovala s oslabeným Burnley 2:2. The Blues poslala do vedení v závěru první půle z pokutového kopu po vzoru Antonína Panenky hvězda Londýňanů Cole Palmer a za penaltový faul navíc viděl druhou žlutou kartu Lorenz Assignon. Ačkoliv si pak modří po překvapivém srovnání soupeře znovu vypracovali náskok, poslední slovo měl hostující Dara O’Shea, jehož přesná hlavička rozhodla o dělbě bodů.

Na Stamford Bridge přijede Kompanyho Burnley

V sobotu odpoledne se vrátí na televizní obrazovky anglická Premier League, na 16:00 je naplánován úvodní hvizd zápasu mezi Chelsea a Burnley. Po reprezentační přestávce Blues chtějí navázat na úspěšný měsíc, před dvěma týdny se podařilo zvítězit i svěřencům Vincenta Kompanyho.

Včely se na Turf Moor nektaru nedočkaly. Výhru Burnley odšpuntovalo vyloučení Reguilóna

Fotbalisté Burnley zvítězili ve 29. kole Premier League nad Brentfordem 2:1. V první půli se stalo hned několik kuriózních situací, nejdůležitější však byla červená karta pro Sergia Reguilóna a následně proměněná penalta, o kterou se postaral Jacob Bruun Larsen. Ani ve druhém dějství se diváci nenudili a po šancích na obou stranách nakonec vsítil vítězný gól David Datro Fofana. The Clarets si tak připsali teprve druhý domácí triumf v sezoně, a to i přesto, že v závěru utkání hlavou snížil Kristoffer Ajer.

Burnley hostí Brentford, oba potřebují vyhrát

V sobotu odpoledne se na Turf Moor ve 29. kole Premier League odehraje v dolní polovině tabulky zajímavá bitva, v níž předposlední Burnley změří síly s patnáctým Brentfordem.

Trápící se Burnley sahalo v Londýně po výhře, West Hamu vytrhl trn z paty mlčící kanonýr

Burnley se vzepřelo ve 28. kole Premier League prognózám a remizovalo na hřišti West Hamu 2:2. Hosté se ziskem prvního venkovního bodu od konce prosince posunuli z poslední příčky tabulky, přesto pro ně měl nerozhodný výsledek hořkou pachuť. V průběhu poločasové přestávky se totiž těšili z dvougólového náskoku, jenže Londýňané rychle po změně stran snížili a v nastavení srovnali zásluhou Dannyho Ingse. Ten se trefil v aktuálním ročníku poprvé, v těch minulých přitom nasázel v rámci této soutěže 70 branek. Tomáš Souček a Vladimír Coufal odehráli v dresu londýnského celku celé utkání.

West Ham hostí předposlední Burnley

West Ham se po čtvrteční porážce s Freiburgem (0:1) musí rychle přeorientovat na domácí soutěž, ve které vyzve předposlední Burnley. Hammers se v prvním vzájemném zápase s Clarets dlouhou dobu trápili a těsné vítězství jim zařídil až v 91. minutě Tomáš Souček. Dokáže hostující tým favorita potrápit i podruhé?

Domácí prostředí Burnley opět nepomohlo. Bournemouth přiblížil Kompanyho konec

Fotbalisté Bournemouthu porazili ve 27. kole Premier League na neoblíbeném Turf Moor domácí Burnley 2:0, a přerušili tak nelichotivou sérii sedmi po sobě jdoucích ligových utkání bez výhry. Na dlouho očekávaném úspěchu Cherries měl lví podíl Justin Kluivert, když ve 13. minutě po vzoru svého otce potrestal laxní defenzivu soupeře. Naopak svěřenci Vincenta Kompanyho zvítězili v této sezoně před vlastními fanoušky jen jednou, a nepodrželi tak svého trenéra, o jehož případném vyhazovu se v posledních týdnech hojně spekulovalo.

Burnley chce proti Bournemouthu vykřesat naději

Zdánlivě beznadějnou situaci bude chtít Burnley trochu zlepšit v rámci nedělního programu sedmadvacátého kola Premier League. Aktuálně jedenáctibodovou ztrátu mohou o část redukovat proti Bournemouthu.