Burnley FC (Anglie)

Arsenal vyhrál na hřišti Burnley a zahraje si Evropskou ligu

Rozlučku s ligovou sezonou zvládl Arsenal na výbornou, když dokázal na půdě Burnley v překvapivě hektickém a vypjatém duelu zvítězit 3:1. Ani tento výsledek však Kanonýrům nestačil k ukořistění klíčového čtvrtého místa, jež připadlo rivalovi z Tottenhamu. Ocenění muže zápasu si na stadionu Turf Moor vysloužil jednoznačně Pierre-Emerick Aubameyang, jenž se v posledních týdnech těší excelentní formě a dvěma zásahy v neděli si dokonce přisvojil i Zlatou kopačku pro nejlepšího střelce Premier League.
12.05. | Komentáře a souhrny | 14 komentářů

Preview: Burnley FC - Arsenal FC

Poslední kolo Premier League sehraje Arsenal na půdě Burnley, ovšem pro londýnský celek nepůjde o skutečné zakončení celé sezony. Kanonýři totiž navzdory mizerné formě z posledních týdnů dokázali suverénně projít Evropskou ligou až do finále, a jelikož by v neděli k zajištění čtvrté příčky potřebovali malý zázrak, lze od trenéra Unaie Emeryho čekat výraznější obměnu základní sestavy.
12.05. | Previews | 14 komentářů

Everton porazil Burnley hladce 2:0

Jakmile Burnley završilo potřebných 40 bodů, přestalo se snažit o ofenzivu. Už proti Chelsea to byla ryzí destrukce, ale dnes na hřišti Evertonu to v ofenzivě byla stejně jako doma s Man City prakticky nula. Everton proto využil dokonalé efektivity v prvním poločase, kdy během čtyř minut rozhodl o vítězství 2:0.
04.05. | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

Předehrávku předposledního kola PL obstará Everton a Burnley

Evertonu i Burnley se v poslední době poměrně daří a nyní budou moci potvrdit svou formu ve vzájemném zápase. Clarets tak zamíří do Goodison Parku obstarat jediný páteční zápas, v němž budou domácí chtít udržet šance na evropské poháry.
02.05. | Previews | 2 komentáře

Manchester City uspěl v Burnley a znovu vede

Citizens se po gólu, který musela potvrdil Goal-line technology, vrací zpátky do čela tabulky a jsou už tak vzdáleni jen dvě kola od obhajoby titulu.
28.04. | Komentáře a souhrny | 19 komentářů

Citizens se mohou vrátit do čela tabulky, překazí jim plány fotbalisté Burnley?

V dalším pokračování v boji o ligový primát vyjíždí parta Pepa Guardioly na horkou půdu Burnley, kde si opět nemůže dovolit zaváhat. Po pátečním vítězství Liverpoolu jsou Reds o dva body před svým konkurentem, jedině vítězství tak Citizens vrátí do čela tabulky. Burnley si naproti tomu remízou na půdě Chelsea zajistilo prvoligovou příslušnost i v příštím ročníku a dosáhlo oné magické hranice 40 bodů.
28.04. | Previews | 19 komentářů

Chelsea zahodila další šanci, s Burnley jen remizovala

Tottenham prohrál, Manchester United taky, Arsenal jakbysmet. Že by toho ale Chelsea využila a svým konkurentům v boji o top čtyřku odskočila? Ani náhodou. Na Stamford Bridge přijelo Burnley, které v prvním poločase zdatně sekundovalo při divoké přestřelce, aby po změně stran destruktivně, a to často i ne úplně čestnými způsoby, dotlačilo zápas k remíze 2:2.
22.04. | Komentáře a souhrny | 5 komentářů

Burnley je rozjeté, ale Chelsea doma nepřipouští zaváhání

Karty jsou rozdány docela jasně. Chelsea zbývají do konce sezóny čtyři zápasy a vzhledem k počtům bodů a blížícímu se losu ostatních týmů mají Blues prostor maximálně (a spíš ani to ne) na jedno zaváhání. No a protože je čeká ještě výlet na Old Trafford, znamenala by jakákoli ztráta v pondělní dohrávce s Burnley dost možná konec nadějí na umístění v tom čtyřce.
21.04. | Previews | 5 komentářů

Burnley překvapilo rozjetý Wolverhampton a zvítězilo 2:0

Burnely dokázalo přerušit svou sérii čtyř ligových proher v řadě za sebou ve vhodnou chvíli a nyní oživilo své naděje na záchranu, když před vlastními fanoušky zdolalo rozjetý Wolverhampton v poměru 2:0. Hosté tak podruhé během krátké chvíle prohráli na půdě kandidáta sestupu (před měsícem v Huddersfieldu 0:1) a nenavázali na nedávný senzační úspěch ze čtvrtfinále FA Cupu, kdy zdolali favorizovaný Manchester United po výsledku 2:1.
17.04. | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Cardiff je po prohře v Burnley jednou nohou v Championship

Tenhle zápas byl pro Cardiff naprosto stěžejní. A jak důležitý byl, tak moc bolí, že si z něj neodváží ani bod. Velšanům utekl první poločas, ve kterém se mohli domácí ujmout několikanásobného vedení. Nakonec stačil jeden gól Chrise Wooda, jenž v závěru zaskóroval znovu. Neil Warnock byl opět velmi rozrušený, naopak Burnley je po vítězství 2:0 prakticky zachráněno.
13.04. | Komentáře a souhrny | 1 komentář
25.05. Pope podepsal novou smlouvu s Burnley
Nick Pope ukončil spekulace o možném odchodu z Burnley. O anglického brankáře měl zájem Bournemouth, gólman ovšem o změnu dresu nemá zájem a důkazem je prodloužení kontraktu v Burnley do června 2023. (bbc.com)
22.05. Burnley se zajímá o obránce Kennyho
Jonjoe Kenny nenastupuje pravidelně za Everton a dost možná se schyluje k jeho odchodu z Liverpoolu. 22letý obránce už má jednoho zájemce, do svých řad ho chce získat Burnley. (dailymail.co.uk)
19.05. Pope z Burnley do Bournemouthu?
V kádru Burnley je hned několik kvalitních brankářů a jejich počet by se mohl snížit díky jednomu odchodu. Jednoho nápadníka má Nick Pope, o toho stojí Bournemouth a chystá se nabídnout patnáct milionů liber. (dailymail.co.uk)
15.05. Burnley aktivovalo opce u trojice hráčů
Phillip Bardsley, Steven Defour a Aaron Lennon zůstanou nadále hráči Burnley. Anglický celek u zmíněného tria aktivoval opci a automaticky tím prodloužil kontrakty do roku 2020. (skysports.com)
15.05. Burnley opustí Lindegaard a Ward
Anders Lindegaard a Stephen Ward si budou hledat nové angažmá. Zmíněné dvojici vyprší kontrakt s Burnley a nový ani jeden z nich nedostane. (lequipe.fr)
15.05. Crouch by mohl zůstat v Burnley
Burnley na konci zimního přestupového okna získalo Petera Crouche, který by si mohl ještě prodloužit kariéru. Osmatřicetiletý veterán bude s Clarets jednat o prodloužení smlouvy i pro nadcházející sezónu. (lequipe.fr)
07.05. O Cahilla se zajímá Burnley
Obránce Gary Cahill opustí po sezoně jako volný hráč Chelsea. Zakotvit by mohl v Burnley, za které hraje také český útočník Matěj Vydra. Manažer Sean Dyche by údajně chtěl do obrany přidat zkušenosti, což Cahill jednoznačně splňuje. (dailymail.co.uk)
12.04. Bournemouth lanaří Popea
Anglické Burnley je údajně ochotné pustit v létě na přestup brankáře Nicka Popea. Ovšem pouze v případě dobré nabídky. Zájem má mít Bournemouth. (dailymail.co.uk)
31.03. Dyche za sebou má jubilejní zápas
Sean Dyche si včera na své konto připsal jubilejní 300. zápas ve funkci manažera Burnley. Vedle toho mohl být spokojen i s výsledkem, anglický celek porazil 2:0 Wolverhampton a zvýšil své šance na záchranu v Premier League. (bbc.com)