08.08.2015 13:45 CET
1 : 0
(1:0)

Manchester United - Tottenham Hotspur 1:0

Úvodní duel nové sezóny Premier League ovládl Manchester United, který díky vlastnímu gólu Kylea Walkera z prvního poločasu vyhrál 1:0. Spurs na Old Trafford nepředvedli vůbec špatný výkon, ovšem nedokázali využít své příležitosti a na první body si ještě budou muset počkat.

Tottenham začal utkání aktivněji, více držel míč na svých kopačkách a vytvořil si taky první šance. Po nenápadné kombinaci vysunul Harry Kane krásný obloučkem Christiana Eriksena, ten však kromě Romera přehodil i bránu. Dánský záložník pak sám křížným pasem oslovil Kyle Walkera a zakončení pravého beka Spurs na poslední chvíli zneškodnil Sergio Romero, jenž ze známých důvodů dostal přednost před Davidem De Geou.

Paradoxně byli to právě v úvodní dvacetiminutovce hodně pasivní Red Devils, kteří se radovali ze vstřelené branky. Nabil Bentaleb nepřesnou přihrávkou vybídl domácí k protiútoku, Ashley Young odcentroval na Wayna Rooneyho, který měl sice problém dopravit míč do poloprázdné brány, dopomohl mu k tomu ale navrátivší Kyle Walker a vsítil si tak nešťastný vlastní gól.

Od této chvíle se obrázek zápasu změnil, Manchester United měl mnohem více ze hry a po akcích z křídelních prostorů si vytvářel i zajímavé příležitosti. První střelu mezi tři tyče však svěřenci Louise van Gaala zaznamenali až v 65. minutě (!), zasloužil se o to Ashley Young, jenomže jeho rána z hranice šestnáctky mu příliš nesedla a Michel Vorm ji bez problému pokryl.

V tu dobu už na hřišti byla nejzvučnější posila Red Devils v letním přestupovém období - Bastian Schweinsteiger. Německý středopolař odehrál závěrečnou půlhodinku a do dějin utkání se zapsal již po devíti minutách pobytu na trávníku, když za faul na Nacera Chadliho obdržel žlutou kartu.

Manchester poměrně v klidu kontroloval průběh hry a hlídal si těsný náskok. O něj nepřišel ani v posledních minutách, kdy se ve dvou dobrých šancích objevil Christian Eriksen. Křížný pokus z úhlu i následnou střelu po přiťuknutí Lamely totiž dvěma výbornými zákroky zlikvidoval pozorný Romero, který si tak při svém debutu připsal tři body a k tomu i čisté konto.

Autor: Michal Kovalčík