3. kolo
31.08.2014 14:30 CET
0 : 3
(0:1)

Zoufalý Tottenham jubilejní zápas Rodgersovi nepokazil. Liverpool vyhrál jasně 3:0

Jubilejní stý zápas na lavičce Brendanu Rodgersovi vyšel naprosto fantasticky. Na hřišti dosud stoprocentního Tottenhamu vyhrál jeho Liverpool lehce 3:0 a svého soupeře dokonce předstihl v tabulce. Debut si navíc stihl odbýt nový muž z AC Milán Mario Balotelli.

Super Mario byl v prvním poločase významnou postavou, nikoli však veskrze pozitivní. Už ve třetí minutě přitom mohl svůj debut oslavit tím nejkrásnějším způsobem - Sturridgův centr prodloužil hlavou do prostoru tří tyčí, kde však stál připravený Lloris. Balotelli si pak neporadil ani s dorážkou.

Mrzet ho to však nemuselo, neb za dalších pět minut už Liverpool vedl. Sturridge vyslal Hendersona, ten oslovil na zadní tyči nabíhajícího Sterlinga a mladičký ofenzivní univerzál bez větších potíží otevřel skóre. Odpověď v podobě vyrovnání odmítl Adebayor, jenž lobem v dobré pozici atakovat jen horní síť.

Až na jedinou dělovou ránu Chadliho v závěru úvodního dějství už Tottenham v ofenzivě mlčel, naopak v zadních řadách měl problémů až nad hlavu. Velké pestvo činil v obraně domácích Daniel Sturridge, byť jeho dva pokusy mířili těsně vedle, respektive do prostorů, kam Lloris dosáhl.

Francouzský gólman měl však obrovské problémy v rozehrávce a měl velké štěstí, že jedna z jeho tří chyb neskončila větším problémem. Na největší si zadělal, když při snaze o přerušení útoku Liverpoolu namazal míč na nohu Balotellimu. Italský forvard ale pokračoval v zakončovací bídě a prázdnou branku minul o dobrých deset metrů.

Kontroverzní fotbalista na hrací ploše vydržel ještě patnáct minut, ale při odchodu už si mohl šťastně pobrukovat. Liverpool totiž za tu dobu stihl zvýšit na 3:0. Hned zkraje poločasu upadl po lehkém kontaktu s Dierem Allen a Gerrard penaltu proměnil. Po hodině hry pak nový muž na hřišti Andros Townsend přišel o míč v souboji s Morenem a levý bek hostujícího celku se zastavil až při oslavách u sektoru fanoušků Reds.

Zoufale slabý Tottenham mohl prohrát dokone ještě větším rozdílem, to by ale musel být Sturridge přesnější v zakončení a Sterling alespoň zakončit. Stále ještě 19letý křídelník obehrál ve vápně celou obranu, ale tváří v tvář Llorisovi prakticky brankáři Spurs jen přihrál míč do náruče.

Autor: Marek Ustohal