1 : 0
(1:0)
Anfield, Liverpool

Sturridge vyhrál pro Liverpool derby a připravil Moyesovi první porážku

Hned třetí kolo připravilo novému manažerovi Manchesteru United Davidu Moyesovi úvodní porážku, Ďáblové prohráli prestižní derby s Liverpoolem 0:1. Jediný gól zápasu vstřelil už ve čtvrté minutě Daniel Sturridge, od té doby se však místo fotbalu hrála spíše kopaná...

Po pořádně dlouhé době vstupoval Liverpool do derby o vládce severozápadní Anglie v roli favorita, a tuto úlohu začali domácí potvrzovat hned od samotného úvodu. Brzy navíc přišla i odměna v podobě úvodního gólu... Vše začalo u Ashleyho Younga, který se v blízkosti vlastního pokutového území velmi lacino nechal obrat o míč a nabídl šanci Sturridgovi, tomu však ještě stačil ránu zblokovat Vidič. Jenže z následného rohu už Reds udeřili, když si na Gerrardův centr nejvýše naskočil Agger, míč ještě lehce hlavou tečoval Daniel Sturridge a Anfield Road zažil pořádný výbuch nadšení.

Také United poprvé zahrozili ze standardní situace, van Persieho pokus o nůžky z velmi těžké pozice ale neměl šanci na úspěch. Jinak ale Liverpool úvod zápasu doslova ovládal, na svého soupeře vlétl ve velkém stylu a byl jasně lepším týmem. Coutinho ovšem vypálil zpoza šestnáctky nepřesně, Gerrardův pokus po přihrávce Aspase zase zkrotil u své levé tyče De Gea. Na druhé straně si připsal svůj první zákrok i Mignolet, jednalo se však o rutinní práci, Welbeck své zakončení nijak neumístil. O mnoho nebezpečnější byl další rohový kop hostů, po němž se ocitl úplně osamocen na zadní tyči van Persie, v rozhodující chvíli ale zrovna nepotvrdil svou pověst bezchybného kanonýra, nedokázal totiž dostat míč pod kontrolu.

Další dva střelecké pokusy z větší vzdálenosti, o které se postarali Coutinho a Gerrard, neměly potřebnou razanci, a tak s nimi De Gea neměl nejmenší problém. V závěru prvního poločasu se na trávníku pořádně přiostřilo, hlavně hosté jako by neunášeli průběžné skóre, z čehož pramenily dva velmi nebezpečné zákroky Cleverleyho a van Persieho, za něž klidně mohl přijít i přísnější trest než žlutá karta, kterou sudí Marriner v obou případech udělil.

O poločasové přestávce se však hosté z Manchesteru uklidnili a do druhého dějství vstoupili výrazně aktivněji, Youngovu dost možná gólovou střelu ovšem zastavil v cestě do sítě dobře postavený Johnson. Jinak se ale na hřišti hodně dlouho nic zajímavého nedělo, až nějakých třináct minut před koncem nebezpečně levačkou střílel střídající Nani, Mignolet ovšem zareagoval včas a míč vyrazil.

Další nový muž na hřišti, Javier Hednández, to pak zkoušel z úhlu, na připraveného Mignoleta si však ani on nepřišel. Největší šance United na vyrovnání přišla v osmdesáté osmé minutě, kdy Chicharito krásnou průnikovou přihrávkou našel za domácí obranou rozběhnutého van Persieho, jenže ten branku Mignoleta trefit nedokázal. Na další příležiost už se Manchester United nezmohl, naopak zvýšit ještě mohl Sterling, De Geu ale nepřekonal. David Moyes tak zažil svou první soutěžní porážku coby manažer Rudých Ďáblů, z Anfield Road si odváží porážku 0:1.

Autor: Michal Hruška