20.10.2012 16:00 CET
1 : 2
(0:0)

Man City i v deseti na Hawthorns vyhrál, hrdinou střídající Džeko

Stále neporažení. Nejen Chelsea, ale i Manchester City ani v osmém kole nepoznal hořkost porážky, když na hřišti West Bromwich Albionu zvítězil 2:1. Téměř sedmdesát minut přitom hrál v oslabení po červené kartě Milnera. Na Longův úvodní zásah však deset minut před koncem zareagoval Edin Džeko a stejný hráč v nastaveném čase po přihrávce dalšího žolíka Agüera rozhodl.

První zahučení v ochozech měli na svědomí domácí, jmenovitě Mulumbu, který už po 20 vteřinách střílel ze střední vzdálenosti, ale mířil vedle Hartovy branky. Na Fostera vyšla řada až po dvanácti minutách, nicméně práci měl podobnou jako Hart, Balotelliho přízemní střelu mohl chytit bez problémů do náručí. Zapotil se až za další dvě minuty, Richardsovu hlavičku vytěsnil konečky prstů nad břevno.

Klíčový okamžik utkání se stal ve třiadvacáté minutě. Vincent Kompany přišel o míč ve středu pole a Morrison pohotově vyslal Longa do běžeckého souboje s Milnerem. Irský forvard svého soka předběhl, Milner se uchýlil ke skluzu, a jelikož byl posledním hráčem hostí, musel bez větších emocí zblízka pohlédnout na červený kartonek od sudího Clattenburga.

Baggies nicméně přesilovky nedokázali příkladně využít, jediný náznak příležitosti si vytvořil Claudio Yacob, jenž těsně minul bránu. Tu největší šanci naopak spálil hostující Mario Balotelli. Italský forvard na boku vápna úžasným způsobem pronikl přes dva obránce soupeře, jenže při zakončení ztroskotal na výtečném Fosterovi.

Anglický gólman zazářil i na začátku druhého dějství, po dvou minutách hry vychytal pěknou střelu Téveze. Pak se hra na chvíli utišila a v sedmašedesáté minutě přišla exploze. Střídající Peter Odemwingie střílel a Shane Long na hranici ofsajdu vyčíhl ideální moment, vysprintoval k Hartovi a těsně před ním tečoval Nigerijcův pokus do sítě - 1:0

West Bromwich hrál takticky, nikam se nehnal, ale zároveň soupeře do šancí nepouštěl. Dvanáct minut před koncem naplánoval Roberto Mancini střídání, které mu nakonec zařídilo alespoň bod. Edin Džeko po necelých dvou minutách na hřišti vyskočil nejvýše po přímém kopu od Téveze a hlavou vyrovnal na 1:1.

V poslední minutě měl na hlavě rozhodnutí Romelu Lukaku, jenže nasměroval míč přímo do Harta. Stejný hráč pak v nastaveném čase nůžkami pod břevno donutil Harta k dalšímu dobrému zákroku. Jenže následoval nepovedený roh, brejk vedený Agüerem, přihrávka na Džeka a rozhodující zásah Bosňana na konečných 1:2. Infarktový závěr ještě mohl přinést vyrovnání, ale Lukakovu střelu vykopl z brány Clichy.

Autor: Marek Ustohal