30.03.2013 16:00 CET
4 : 0
(2:0)

Manchester City rozdrtil Newcastle a pojistil si druhé místo

Manchester City ukázal svou sílu a přestřílel Newcaslte jednoznačně 4:0. Posílil tak svoji pozici na druhém místě a nedovolil Manchesteru United odskočit o další tři body. Red Devils po brzkém zápase se Sunderlandem zvýšili náskok už na 18 bodů, ale góly Téveze, Silvy, Kompanyho a nešťastníka Perche vrátili mezi městské rivaly opět patnáctibodovou mezeru.

Na obhajobu titulu to sice nevypadá, ale ještě stále nejsou šance nulové. Manchester City utkání s Magpies dominoval a Straky kromě Cissého střely mimo bránu Harta v úvodu vůbec neohrozil. Pak už se otěží chopili domácí. Džekova hlavička po centru Silvy ještě gólová nebyla, ale Clichyho pobídku už po čtyřiceti minutách dopravil ve skluzu do sítě Carlos Tévez - 1:0.

Veškerý elán pak Newcastle ztratil v poslední minutě nastavení první půle. Džekovu ránu Elliot vyrazil do zdánlivého bezpečí, jenže z něj ho do ohně vrátil Nasri a David Silva poslal míč do brány podruhé - 2:0. Po změně stran logicky věnovali hosté trošku více pozornosti své ofenzivě, jenže branky se nedočkali ani jediné. Jen hlavní hvězdy Magpies Cabaye se Sissokem stříleli vedle branky.

Definitivní tečka pak přišla ještě dříve, než odbyla hodina hry. Kapitán Citizens Vincent Kompany si osladil svůj návrat do sestavy po dvou měsících brankou - Barryho střela byla zblokovaná přímo do cesty belgickému stoperovi a ten věnoval Strakám třetí banán - 3:0. Newcastle ani potom na útok nezanevřel, ale nadělal tím více škody než užitku.

Na konci sedmé desetiminutovky přišel čtvrtý zářez na pažbu Manchesteru City. Yaya Touré vypustil dělovku ze své nohy a po teči Jamese Perche míč opět spadl do sítě hostů - 4:0. Potupného bůra mohl dodat střídající Scott Sinclair, jehož technickou střelu ovšem Elliot vyrazil.

Autor: Marek Ustohal