25.11.2012 17:00 CET
0 : 0
(0:0)

Chelsea pod Benítezem nudila, v utkání s Man City gól nepadl

První zápas Rafaela Beníteze na lavičce Chelsea nezaujatého diváka musel zklamat. Nuda v utkání jeho Blues s Manchesterem City provázela pozdní odpoledne na Stamford Bridge především v první půli, druhý poločas už byl o poznání zajímavější, ale přesto přísná měřítka nesnesl ani omylem. Bezgólová remíza je zřejmě zaslouženým vyústěním.

Úvodní nudnou a do ofenzivy velmi plytkou oťukávanou lehce rozvířil dvacet minut od hvizdu David Silva, který nezvykle hlavou zakončoval po centru Zabalety. Drobný Španěl však mezi tři tyče nezamířil, lépe si vedl až právě argentinský obránce, který se ke konci poločasu dostal ke střele po průniku do vápna a Petr Čech musel nebezpečnou střelu vyrážet.

Druhé dějství nám nabídlo o něco více vzruch. Už po sedmi minutách natáhl Ramires ke střele ze střední vzdálenosti, míč prolétl zhruba metr nad brankou. Z podobné vzdálenosti se ke střele odhodlal i krátce nato na druhé straně Touré a jeho rána byla ještě nebezpečnější. Důrazný projektil Čech jen vyrazil před sebe a měl co dělat, aby míč vzápětí schoval v náručí před dobíhajícími soupeři.

Velikou šanci měl i jediný hrotový útočník Chelsea Fernando Torres, který po dobré práci Maty střílel uvnitř vápna pod břevno, jenže to s razancí přehnal a nad míčem letícím na tribunu si mohl jen drbat hlavu. Manchester City měl poměrně výraznou převahu, ale ani obhájce titulu nebyl schopen nijak branku soupeře ohrozit, až na výjimky.

O jednu z nich se postaral deset minut před koncem James Milner. Anglický záložník pronikl do šestnáctky a posílal před bránu zajímavě vyhlížející centr. Ten ještě nabyl na nebezpečnosti, když jej tečoval jeden z obránců a Čech musel rychle vymrštit svou nohu, aby zamezil míč v cestě za jeho záda.

Chelsea hrozila převážně z protiútoků, ale většina z nich nebyla provedena k dokonalosti, či alespoň k zakončení. Slibně střílel jen Ashley Cole, jehož ránu raději Hart vyšťouchl nad. Když se pak v závěru zápasu neujala ani hlavička Nastasiće po rohovém kopu, rozešli se oba kandidáti na ligový titul smírně.

Autor: Marek Ustohal