16.04.2013 20:45 CET
0 : 0
(0:0)

Arsenal prováhal šanci na trhák, Evertonu gól nedal a odnáší si jen bod

Bitva o Ligu mistrů mezi Arsenalem a Evertonem nepřinesla ani gól, ani žádné velké rozřešení. Toffees po remíze dále zůstávají v těsném závěsu za londýnským triem; šanci odpoutat se alespoň na jeden den od Chelsea a Tottenhamu naopak nevyužili Gunners.

První poločas byl zprvu ryze anglický. Plný soubojů, bojovný a z těchto indicií měl logicky navrch Everton. Arsenalu dělala především dvojice Anichebe, Fellaini. Paradoxně však právě po odkopu belgického reprezentanta přišel jako slepý k houslím k míči Cazorla, předal Gibbsovi, jenž nicméně s nabídnutou šancí naložil prachbídně. Jedinou další příležitostí úvodních minut byla Pienaarova střela nad ve výborné pozici po krásném pasu Jagielky.

Postupem času se misky vah na obou stranách vyrovnávaly, bohužel úroveň zápasu upadla do průměru. Až v závěrečných minutách se nuda proměnila v atraktivní podívanou se spoustou náznaků gólových šancí. Dvakrát se o ně postaral mladík Ross Barkley, nejprve sám z dálky technicky střílel, poté nabídl míč Anichebemu, jehož důraz div nevyplynul ve vlastní gól.

Úplný závěr ale patřil domácím. U obou situací byl špílmachr Arsenalu Santi Cazorla, který se jednou vtělil do role režiséra, podruhé zakončoval sám. Jeho perfektní pas přetavil v gólovou nahrávku někam na penaltu Ramsey, jenže Giroud mířil ve skluzu úplně vedle. Poté Španělovi připravil míč do šestnáctky Wilshere a jen sebeobětující blok Jagielky mu zmařil nadějnou ránu.

Do druhé půle nastoupil Arsenal v duchu konce té první, Howarda hned po třech minutách rozehřál tvrdou ranou Cazorla. Na druhé straně neméně nebezpečný pokus vypustil ze své pravačka Barkley, ten však Szczesnyho svatyni nezasáhl. Po parádních úvodních minutách ovšem hra znovu upadla do letargie.

Patička Ramseyho po rohovém kopu Everton neprobrala, musel až bleskový brejk Gunners, po němž Oxlade-Chamberlain přihrával před prázdnou bránu Giroudovi. Míč však k útočníkovi nepustil dokonalým zákrokem Coleman. Francouzský forvard měl šanci na reparát o chvíli později, kdy nicméně znovu selhal a z blízkosti napálil míč přes břevno.

Arsenal pokračoval v tlaku, Toffees ovšem ve stejně precizní obranné práci, především v šestnáctce a její blízkosti. Gól tak nepřinesla ani strhující pětiminutovka před závěrečným hvizdem, v níž se o průnik k bráně soupeře pokoušel i Everton. Největší šanci prováhal Arteta, jemuž míč ukopl dnes precizní Seamus Coleman.

Autor: Marek Ustohal