26.12.2011 16:00 CET
0 : 0
(0:0)

ManCity prvně vyšlo střelecky naprázdno, s WBA tedy jen remizovalo

Jednu premiéru zažila anglická nejvyšší soutěž na kouzelný Boxing Day: Manchester City poprvé v letošní sezoně nedokázal skórovat. Tým, který strávil Vánoce v čele tabulky poprvé od roku 1929, si přitom ani nebyl schopný vypracovat adekvátní množství gólovek. Ve finále tedy remíza 0:0 není úplně překvapivá ani nezasloužená.

Citizens jednoznačně napříč celým utkáním dominovali statistice držení míče, o tom se nemá smysl přít. Jenže jakákoliv penetrace jim většinu času byla cizí, jejich tlak šlo obvykle označit za nesmírně sterilní. A to byla z velké části i práce soupeře, který se na The Hawthorns představil proti vedoucímu celku jako jeden z mála disciplinovaných a opravdu pracovitých souborů. Možná tedy naznačil, jaké hodnoty by měli soupeři ManCity při vzájemných bitvách ctít vždy především.

Nebylo tedy divu, že se zpočátku fotbalisté City omezovali akorát na střely z dálky či prostě zpoza šestnáctky. Takhle si na Fosterovi vylámali zuby Nasri s Balotellim, přičemž ještě Italův tečovaný přímý kop proplachtil vedle tyče. Jedním z mála momentů prvního poločasu, kdy se červenočerným povedlo prolomit obrannou hráz protivníka, byla akce Agüera a Silvy, kterou druhý jmenovaný vnějším nártem zakončil mimo.

Když už těsně po přestávce mohl Agüero po hlavičkovaném přistrčení od Milnera unikat sám na branku, zmátla ho domněnka vlastního ofsajdového postavení, takže zpomalil a nechal se dohnat McAuleym. Také tehdy se tedy skóre neměnilo, i když mělo. A zhruba v tomto okamžiku zároveň směrem dopředu začínali vystrkovat růžky i domácí, kteří se obzvlášť prvních 60 minut věnovali takřka výhradně defenzivním pracím. Nakonec se ale gólu přiblížili ještě spíše než věhlasný protivník; Thomasova fantastická přízemní ráda si to v závěru utkání dokonce namířila do tyče.

Autor: Tomáš Daníček / bbc.co.uk