14.01.2012 16:00 CET
1 : 1
(0:1)

Tottenham nezvládl úlohu favorita a doma s Wolves jen remizoval

Tradice. Jen co se o Tottenhamu začne mluvit v superlativech, jen co se začne skloňovat jejich jméno při diskuzích o boji o titul... jen co výkony klubu začnou připomínat skvěle namazaný stroj, přijde náraz. Wolverhampton neodehrál dobrý zápas, ale z ojedinělého rohu otevřel skóre a dva do své sítě i díky skvělému Hennesseymu nepustili.

Přitom do od začátku nevypadalo pro Spurs vůbec zle. Po čtyřech minutách předvedli krásnou akci na jeden dotek. Po ose Walker - Lennon - Modrić střílel poslední jmenovaný vedle. Wolves se k ničemu nedostali, jenže zhruba v polovině prvního dějství kopali hosté roh. Hlavičku Johnsona ještě Friedel vyrazil, ovšem dorážku Stevena Fletchera už chytit nedokázal - 0:1.

Pro domácí to byl šok, z nějž se poměrně dlouho oklepávali. Další velkou šanci měli opět Wolves, po průniku Jarvise zakončoval ve vyložené pozici Edwards, který však bránu netrefil. Pravý tottenhamský válec předvedli svěřenci Harryho Redknappa až v úvodu druhého poločasu. Hvězda posledních týdnů Benoit Assou-Ekotto předložil Baleovi na velké vápno, jenže střelu mu nesedla.

Záhy mohl sice na druhé straně zasadit druhý hřebíček do nadějí Spurs Frimpong, ale Friedel perfektně zasáhl. Mohl si tak mnout ruce, když za dvě minuty Bale posunul na Luku Modriće a Chorvatovu přízemní ránu zastavila až sít - 1:1. Po chvíli mohli domácí dokonce otočit, Hennessey byl nicméně proti. Lennonovo zakončení ve skluzu do prázdné branky parádně chytil na brankové čáře.

Po úvodní drtivé desetiminutovce už tlak Spurs trošku opadnul, přesto měli zcela jasně více ze hry. Vyložených šancí ovšem příliš nepřibývalo. V šestašedesáté minutě z přímého kopu těsně minul Rafael Van der Vaart. Ve snaze rozhodnout ještě tvrdě pálil Defoe, ale Hennessey opět skvěle zasáhl. Závěr zápasu se nesl už spíše ve formě křeče Tottenhamu a zdržování Wolves.

Autor: Marek Ustohal