02.05.2012 20:45 CET
0 : 2
(0:1)

Papiss Cissé porazil Chelsea dvěma úchvatnými góly

I druhý finalista FA Cupu dohrávku Premier League prohrál. Chelsea po nepříliš pohledném utkání prohrála doma s Newcastlem 0:2 a přišla o větší naději na Ligu mistrů v příštím roce - co se kvalifikace umístěním v lize týče. Papiss Cissé dvakrát napřáhl, byly z toho dva neuvěřitelné góly a Magpies jsou velmi blízko obrovskému úspěchu.

Roberto Di Matteo opět vydatně oproti debaklu nad Queens Park Rangers zamíchal sestavou. Po distanci se vrátil Ivanović, po odpočinku pak Mikel, Meireles a Ramires. Naopak odpočívajícího Matu a Colea nahradili Malouda a Bertrand. To Alan Pardew nechal sestavu víceméně v tradičním složení, jen místo zraněného Simpsona hrál na pravé obraně Perch.

Příliš zostra se nezačalo, týmy se oťukávaly, zkoušely pozornost brankářů na obou stranách tak nějak provizorně a vlastně i první branka nebyla nic jiného než náznak šance proměněný v geniální gólovou střelu. Poprvé prověřil z přímého kopu z výborné pozice Krula Meireles, jenže mířil přímo doprostřed. O nic úspěšnější nebyl ani na druhé straně Tioté, který ze střední vzdálenosti pálil k tyči, ale Čech se stačil v klidu položit na zem a míč sebrat.

Až přišla devatenáctá minuta a úchvatný okamžik v podání Papisse Cissého. Senegalský kanonýr dostal na hranici šestnáctky balon od hbitého Santona, pravačkou si balon zpracoval do vzduchu a levačkou jej nechytatelným způsobem napálil do protější šibenice. Dvanáctý gól ve dvanácti zápasech pro zimní posilu z Freiburgu a 0:1. Chelsea nezareagovala žádným velkým tlakem, ale mírnou převahu, alespoň co se držení míče týká, získala. Šanci ovšem vyprodukovala až osm minut před přestávkou, Torres se krásně uvolnil, odcentroval do vápna a Malouda hlavou těsně minul.

Konec poločasu ale patřil jednoznačně Newcasltu. V poslední minutě Demba Ba zatancoval nad míčem, dostal se až k vápnu a přízemní střelou donutil Čecha k dobrému zákroku na roh. První odvrátil do zámezí Bertrand, ale ten druhý byl rozehrán lišácky až k Dembovi Ba, jenž z hranice šestnáctky málem rozpůlil dělovkou břevno. Chelsea tak byla ještě ráda, že do kabin odcházela "jen" za jednogólové ztráty.

Sterilní ofenzivu Chelsea okysličil hned po přestávce tvůrce hry Juan Mata, jenž nahradil Sturridge, po hodině hry pak přišel místo Maloudy posílit útok i Didier Drogba. V této čtvrthodince se toho ze zajímavých situací stalo pramálo, nejvíce zaujala dvojitá konfrontace Tiotého s Mikele, kteří si v průběhu krátké chvíle "vyměnili lokty" v obličeji a nakonec z toho bylo osmiminutové ošetřování záložníka hostů a další, tentokrát vynucené střídání.

Snad první nebezpečím zavánějící příležitost se udála až v 77. minutě, kdy ale Drogba přímý namířil přímo do míst, kde stál Krul. Tribunami to rovněž zahučelo, když zpoza vápna střílel vedle střídající Lampard. Nejblíže gólu byl tři minuty před koncem základní hrací doby Terry, který po rohu hlavičkoval krásně k tyči. Tam ovšem stál a pohotově vyhlavičkoval míč Santon.

Desetiminutové nastavení skýtalo velkou šanci pro Chelsea něco s výsledkem udělat, jenže místo toho přišla z ničeho nic rána "shůry". Papiss Cissé obdržel ihned po autu skákající balón a pár metrů od lajny jej neskutečným způsobem napálil na bránu tak dokonale, že se Čech mohl natahovat jak široký tak dlouhý, ale na míč nedosáhl - 0:2.

Autor: Marek Ustohal