21.12.2011 20:45 CET
1 : 2
(0:1)

Aston Ville ani Albrightonův jubilejní gól nepomohl, Arsenalu podlehla 1:2

Dlouho očekávaná branka s pořadovým číslem 20 tisíc přišla právě v utkání mezi Aston Villou a Arsenalem, které hosté z Londýna vyhráli 2:1. Ani onen bájný gól Albrightona nepomohl Villans k bodům a Gunners se díky vítězství posunuli na úroveň sousedů z Chelsea.

První šanci měli přitom právě domácí, v šesté minutě rohový kop N’Zogbii našel adresáta v Gabrielu Agbonlahorovi, jehož skvěle vychytal Szczesny. Po čtvrt hodině nicméně přišel první zásah papírového favorita. Walcott pronikal do vápna a jen za pomoci faulu ho zastavil Clark - penalta. Té se chopil nejlepší střelec Premier League Robin van Persie a svým šestnáctým gólem v sezoně poslal svůj tým do vedení - 0:1.

Do poločasu se seběhlo ještě několik zmíněníhodných situací. Zakrátko po vedoucí brance mohl zvíšit Walcott, ale nepovedlo se mu přelobovat Guzana. Po půlhodině hry šel sám na bránu Ramsey, který však možná zbrkle zkoušel z první střílet a minul bránu. Na druhé straně pak v samém závěru první půle z přímého kopu jen těsně přestřelil Bannan.

Vyrovnání dostali domácí darem. Deset minut po návratu z kabin zachyboval Mertesacker "ve spolupráci" s Vermaelenem, čehož využil Marc Albrighton, jenž míč vypíchl a překonal Szczesnyho -1:1. Jeho radost byla obrovská a to ani netušil, že se právě zapsal do historie. Za pár desítek vteřin mohl německý obránce své zaváhání napravit, po rohu se dostal k zakončení, jenže jen skvěle vychytal Guzan.

Velké věci se začaly dít pět minut před koncem. Nejprve po přihrávce Van Persieho střílel Rosický, jemuž do rány na poslední chvíli skočil Richard Dunne. Za minutu zakončoval Aršavin, ovšem jeho projektil byl tečován těsně nad bránu. Vzápětí však rozehrál roh nizozemský ostrostřelec Robin van Persie. Naskočil si na něj nikým nehlídaný Yossi Benayoun a z těsné blízkosti překonal Guzana - 1:2. Tlak a frustraci pak ještě v nastaveném čase nezvládl Alan Hutton, který během jedné minuty uviděl dvě žluté karty.

Autor: Marek Ustohal