05.02.2011 18:30 CET
2 : 1
(2:1)

Wolverhampton Wanderers - Manchester United 2:1

Manchester United poprvé v letošní Premier League padl! Svěřenci Sira Alexe Fergusona nestačili na Wolverhampton, přestože velmi brzy vedli. Všechny tři branky padly už v prvním poločase, vítězný gól má na svědomí Kevin Doyle.

Rudí ďáblové na nic nečekali a už ve 3. minutě se chopili vedení. Nani potáhl míč až do pokutového území, kde se jej ale rozhodně nechtěl zbavovat, vše vzal na sebe a prudkou ranou otevřel skóre utkání - 1:0 pro Manchester United. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, centr Jarvise dopravil hlavou do sítě Elokobi. Brankář Van der Saar byl absolutně bez šance - 1:1. Pak se hrála vyrovnaná partie, ale Manchester United a ani Wolves si nic moc pořádného nevypracovaly.

Pět minut před odchodem do šaten se Vlci ujali vedení, tentokrát přišel centr z levé strany a hlavou zakončoval Kevin Doyle - 2:1 pro Wolves. Manchester United se na odpověď nezmohl, a tak skončil první poločas překvapivým vedením domácího mužstva.

Manchester United začal druhý poločas náporem, avšak Nani pálil dvakrát pouze vedle. Wolverhampton úvodní snažení hostů přečkal a postupem času se více stahoval do vlastního pokutového území. United zase kolem 70. minuty znervózněli a začali kazit.

Deset minut před koncem ale Manchester United několikrát před pokutovým územím soupeře zakombinoval, ale vždy došlo k zablokování, nebo k nepřesné střele. Skvělý zákrok předvedl brankář Hennessey po zakončení Scholese. Anglický záložník ale zakončoval volejbalovým způsobem, za což si poprávu vysloužil žlutou kartu.

Rozhodčí nastavil dlouhých pět minut, ale hosté v nich nedokázali uspět. Wolverhampton se tak stal prvním týmem, který v letošní Premier League dokázal Manchester United porazit.

Autor: Ondřej Linhart