30.10.2010 16:00 CET
2 : 1
(1:1)

Wolves zaskočili favorita, Manchester City porazili 2:1

Wolverhampton byl sice před zápasem s Manchesterem City považován za jasného outsidera, jenže na Molineux svého soupeře pořádně zaskočil a po devadesáti perných minutách bere tři body za vítězství 2:1. Citizens tak ztrácí další body na suverénní Chelsea.

Přitom to pro hosty z Eastlands nevypadalo vůbec zle. Ve 22. minutě totiž Stearman fauloval Silvu a Mike Dean se po chvilce přemýšlení nakonec rozhodl zapískat pokutový kop. Exekutorem penalty byl Emmanuel Adebayor a vedl si dobře. Hahnemanna poslal na druhou stranu a otevřel skóre. Wolves mohli už za pět minut vyrovnat, ale Jarvisův roh poslal hlavičkou pouze do tyče Edwards. Ani Kompany, ani Barry ho nedokázali zastavit.

Po půlhodině hry už se ale mohli domácí fanoušci přeci jen radovat. V zárodku akce byl opět Jarvis, jenž poslal zpětnou přihrávku na Nenanda Milijase a ten z hranice vápna parádním volejem srovnal. Jarvis ostatně dělal obraně City velké problémy. To se ukázalo i za další dvě minuty, kdy Jarvise poslal po levé straně Ward. 24letý křídelník se vyhl Richardsovi a poslal dobrý pas do vápna, kde čekali Hunt s Doylem. Jenže ani jeden na míč nakonec nedosáhl. Pár minut před poločasem mohl vrátit vedení hostům Adebayor. Balotelli dobře odcentroval a ve vápně vystoupal suverénně nejvýš právě Adebayor, ale mohl jen sledovat, jak míč míří do tyče.

Jak první poločas začal dobře pro Manchester City, start druhého přál Wanderers. V 57. minutě se to ukázalo při poněkud šťastném gólu, který poslal Wolves do vedení. Kevin Foley poslal do ohně vysoký míč. Kolo Touré sice hlavičkoval, ale nepříliš povedeně, a tak toho využil Edwards a poslal míč za Hartova záda.

Na Molineux rázem vypukla velká radost, která vydržela až do závěrečného hvizdu, protože Citizens se bez svého kapitána a hlavního tahouna Carlose Teveze v útoku nezmohli prakticky na nic a celkem zaslouženě prohráli 2:1.

Autor: Ondřej Holzman / eurosport.com