04.12.2010 16:00 CET
1 : 1
(1:0)

Chelsea opět nevyhrála, s Evertonem remizovala 1:1

Chelsea sice chtěla, alespoň v první půli to bylo evidentní, jenže ani dnes výhru nevydřela. Everton zlepšený výkon ve druhé půli korunoval Beckfordovým vyrovnáním a obhájce titulu obral o další body.

Blues potřebovali nutně vyhrát, ale mizerné období ještě za sebou zdaleka nemají. A to není před těžkými zápasy s Tottenhamem, Arsenalem a Manchesterem United vůbec dobré. Přitom byla v první pětačtyřicetiminutovce na domácích hráčích znát chuť a touha po vítězství. Po čtvrthodině vystrašil příznivce Toffees gólman Howard, jenž vyběhl proti Kalouovi, aby vzápětí lapený míč upustil, ale měl štěstí, že míč stihl uklidit Jagielka.

Do základní sestavy Chelsea se po zranění vrátil kapitán John Terry a radost mohl být dvojnásobnou, kdyby mu jeho skvělý pokus po rohovém kopu nezastavilo břevno. Stejně jako chybu Howarda a pokus Terryho dělilo asi deset minut, stejnou porci minut se čekalo také na další vzrušení. Kalou po Maloudově rohu hlavičkoval těsně vedle. Chelsea byla lepší, jenže v zakončení to žádná sláva nebyla a Everton se v Londýně držel dokud nevytvořil obrovskou chybu Phil Neville. Kapitán Toffees poslal do nájezdu špatnou zpětnou přihrávkou Anelku, jenž si míč hodil kolem Howarda a sám do brankáře naběhl a vybojoval penaltu. Americký gólman vyvázl jen se žlutou kartou. Penaltu proměnil Drogba, pro něhož to byl první přesný zásah po devíti ligových zápasech.

Kdo čekal, že půjde Chelsea ve druhé za kýženou výhru, krutě se spletl. Jakoby svěřenci Carla Ancelottiho ani vyhrát nechtěli, Evertonu nechávali hodně prostoru a hosté byli lepší. Dvakrát v úvodu vystrčil růžky aktivní Rodwell. Nejprve branku svou střelou minul a pak pořádně vystrašil Stamford Bridge. Bainesův milimetrový pas z levé strany našel Rodwella a ten hlavičkou poslal míč do Čechovy levé tyče. Od ní se naštěstí pro domácí míč odrazil ven z branky. Za tři minuty hrozil Everton znovu, Jagielkovi rovněž příliš nechybělo. To už byl pro Blues jasný signál k tomu s výkonem něco udělat.

Nepomohlo to, naopak měla Chelsea další problémy, když Cahill během souboje s Terrym ve skluzu trefil kopačkou do hlavy vyběhnutého Čecha. Vše odneslo Čechovo oko a obočí, ale českému gólmanovi se naštěstí nic vážného nestalo a byl schopen pokračovat. Osm minut před vypršením základní hrací doby pak měl obhájce titulu výbornou šanci k pojištění vedení. Ferreira poslal před bránu dobrý míč, jenže Ashley Cole před odkrytou bránu nedokázal odolat tlaku Colemana a do branky kulatý nesmysl neusměrnil. Levý bek domácích se hněval, že sudí neodpískal za Colemanův zákrok pokutový kop.

A zlobit se mohl i o pár minut později, jenže na sebe a své spoluhráče. Baines na levé straně obešel dva hráče, vyhl se stojícímu kuželu se jménem Ferreira a poslal do ohně skvělý centr, po němž Beckford hlavou vyrovnal. Za druhý poločas zasloužené vyrovnání Toffees. Sudí kvůli dlouhému ošetřování Petra Čecha nastavil celých sedm minut a Chelsea měla ještě šanci. Jenže dlouhé nastavení bylo jedním velkým trápením a tlačil zejména Everton. Remíza 1:1 je spravedlivá, nicméně pro Chelsea nepřijatelná.

Autor: Ondřej Holzman