03.04.2010 13:45 CET
1 : 2
(0:1)

Manchester United - Chelsea FC 1:2

Zápas, který podle mnohých má rozhodnout o vítězi letošní sezóny Premier League, se stal kořistí Chelsea. Ta se zaslouženě ujala vedení v první půli a díky špatné koncovce Manchesteru v půli druhé tři body uhájila. Naváže tedy Ancelotti na úspěchy Josého Mourinha nebo se Rudí ďáblové vzchopí a vrátí se do čela tabulky pro čtvrtý titul v řadě?

Blues hned v prvních vteřinách potvrzovali slova svého manažera o útočné hře a během úvodních třech minut se do zajímavých pozic dostal Deco, který střelou bez přípravy minul, a Alex. Ten po vysokém rohovém kopu Lamparda naskočil nejvýše, ani on branku netrefil.

Manchester se snažil kontrovat, k tak vážné akci, jako vybídl dvěma špatnými odkopy Vidić Colea, se ale v prvních dvanácti minutách nedostal. Nicméně Joe Cole svou pohotovou střelou z patnácti metrů brankáře domácích nevystrašil. Až na konci úvodní čtvrthodinky vběhl s míčem do vápna Evra, střelu přes obránce namířil pouze do Čecha.

Dvacátá minuta přinesla překrásný gólový moment, který bude zdobit nejeden fotbalový sestřih. Malouda se skvělou individuální akcí dostal do šestnáctky, na malé vápno přihrával Coleovi, a ten patičkou mezi nohy nedůrazného Evry poslal míč ke vzdálenější tyči. Van der Sar byl naprosto bezmocný.

Šest minut poté se snažil penaltu vymodlit Park, který se s Žirkovem do kontaktu dostal. Nejspíše však teatrální pád Deanovu píšťalku ponechal němou. Na druhé straně se ve vápně nerozpakoval Neville a odzbrojil Anelku tvrdým zákrokem tělem, ani tentokrát se nepískalo.

Zda by obraz hry po úvodním gólu Chelsea vypadal jinak s Rooneym na hřišti, nikdo nezjistí. S jeho absencí si však Chelsea hlídala vedení naprosto bez problémů a nadále představovala aktivnější mužstvo.

I přesto měli Rudí ďáblové obrovskou šanci tři minuty před koncem poločasu. Na vápně osamocený Berbatov dostal přesnou přihrávku, místo pokračování vpřed či okamžité střely volil tu nejhorší možnost - zaseknutí. K domácímu útočníkovi tak stihl doběhnout Lampard a riskantně mu míč přes nohu vypíchnout.

A druhý poločas začal obdobně jako ten první. Ferreira se, oproti všem zvyklostem, prodral do vápna, ale Evrův dech na zádech mu znemožnil přesnější zakončení. Kolem šedesáté minuty se Manchester konečně probudil a během pár minut si vypracoval několik slibných šancí.

Nejprve se do výborné pozice na vápně dostal Park, ale míč špatně trefil a zamířil vysoko nad. Chvíli poté se do vápna probil Giggs, ale místo střely volil nepřesnou přihrávku. V další moment už zamířil svůj centr přesně na hlavu Berbatova, jehož těsně nepřesnou hlavičku kontroloval Petr Čech.

Ten mohl děkovat svým obráncům, když při další šanci zažehnali jeho špatný výběh proti centru. Chvíli poté opět hrozil hlavičkou Berbatov, tentokrát přestřelil. Naprostá nemohoucnost v koncovce si říkala o pojišťující gól na druhé straně.

Kdo jiný ji mohl vyslyšet, než kanonýr Drogba. Po pár minutách na hřišti si v ofsajdu počkal na přihrávku Kaloua a z otočky naslepo prudkou střelou zaskočil Van der Sara. Dle dosavadního výkonu se mohlo očekávat, že se domácí sesypou.

Jenže obrovské štěstí vrátilo prakticky ihned Manchester do hry. Nani donutil Čecha k vyražení míče jednou rukou. Míč však nesměroval přímo do těla Machedy, který zřejmě za pomoci pravé ruky usměrnil míč za brankovou čáru. Rozzuření hosté rozhodnutí sudího změnit nedokázali.

Po pěti vteřinách od začátku čtyřminutového nastavení opět selhal Berbatov, který svůj halfvolej namířil přesně do míst, kde stál připravený Čech. I přes útočnou snahu nizozemského brankáře v barvách domácích si už Manchester šanci na vyrovnání nevytvořil, svěřenci manažera Ancelottiho tak vykradli Old Trafford.

Autor: Josef Gvoždiak