28.12.2009 16:00 CET
2 : 1
(0:1)

Chelsea FC - Fulham FC 2:1

Chelsea sice nepředvedla přesvědčivý výkon, ale Fulham nakonec na domácím hřišti udolala a na čele tabulky má opět pětibodový náskok, alespoň do zítřka. Blues museli odpovídat na inkasovaný gól ze čtvrté minuty, ale nakonec to i s pomocí vlastního gólu Smallinga zvládli.

Fulham Chelsea dokonale zaskočil ve čtvrté minutě, kdy po levé straně utekl Paul Konchesky, nacentroval před branku a po závaru před Čechem otevřel skóre Zoltan Gera. Cottagers se poté stáhli do defenzívy, což jim na špatně hrající Chelsea bohatě stačilo. Domácí totiž byli směrem dopředu prakticky bezmocní, gólmana Schwarzera příliš neohrozili. Do druhého poločasu se tak vstupovalo za stavu 0:1.

I ve druhém poločase se pokračovalo v nastoleném trendu prvního poločasu, Fulham se i bez zraněného Brede Hangelanda dobře bránil a Chelsea toho moc nedovoloval. Vše se otočilo ve chvíli, kdy se zranil další obránce John Pantsil. To bylo pravděpodobně rozhodující, protože Pantsil po celý zápas skvěle strážil největší hrozbu soupeře - Didiera Drogbu. Po jeho odchodu ale uběhlo asi pět minut a Drogba udeřil. Střídající Ivanovič mu posadil na hlavičku načechraný centr a forvard z Pobřeží slonoviny vyrovnal. Zkázu Fulhamu dokonal o dvě minuty později smolař Chris Smalling. Schwarzer vyrazil střelu Sturridge, ale naneštěstí do Smalling, od kterého se míč odrazil do branky a hostující obránce ho již nezvládl vykopnout.

Autor: Ondřej Holzman