07.02.2010 17:00 CET
2 : 0
(2:0)

Chelsea nepřestává být soukromým učitelem Arsenalu, dnes vyučovala i na vlastním stánku

Chelsea se díky jasnému vítězství nad svým městským rivalem vrací do čela tabulky. V součtu má z posledních tří vzájemných soubojů s Arsenalem příznivé skóre 9:1. Dnes jí k pohodovému vítězství stačily jen dvě branky, o něž se postaral specialista na Kanonýry Didier Drogba.

Nevyzrálost, ach ta nevyzrálost. Po prvních pěti vzrušených minutách, kdy fotbalisté Arsenalu ještě nadšeně kombinovali, se najednou začalo ukazovat, že na lépe postavené celky letos zkrátka neumí. Tím spíš, když jde o Chelsea s Drogbou v čele. Právě vrchní kat Gunners přispěchal už v osmé minutě s první ranou pod pás. Při soupeřem mizerně odbráněné standardce se totiž dočkal Terryho sklepnutí na vzdálenější tyčku a odtamtud hladce poslal Blues do vedení. Pak následovala kratší doba bezvládí, jakási mezihra. Během ní ovšem mohlo dojít k vyrovnání. To když jeden nadýchaný centr Fabregase přeletěl duo Gallas-Carvalho a dopadl přímo na kopačku Aršavina, jehož si však zblízka vychutnal bystře reagující Čech.

Namísto nastolení nerozhodného stavu tak mohlo zafungovat pravidlo "nedáš - dostaneš", respektive "ztratíš zbytečný balon - dostaneš". Přesně tak totiž činil Aršavin a z bleskového brejku Lampard s Drogbou snadno převezli soupeřovu obranu, aby pak druhý jmenovaný rychlou zasekávačkou a neomylnou koncovkou de facto rozhodl. Už ve 23. minutě. Kanonýři totiž do přestávky za boha nemohli najít nit ztracenou už někdy v páté minutě. Modří byli oproti nim docela pochopitelně v daleko větší pohodě. To dokumentuje i Coleovo hladké přesprintování rychlíka Walcotta, díky němuž se málem dostal do slušné palebné pozice. Ve finále ale zakončoval skoro až na úrovni brankové čáry, takže Almuniu nijak zvlášť nepoděsil.

Ani s příchodem druhé části se příliš nezměnilo. Arsenal možná místy Chelsea nepůjčil míč opravdu dlouho, ale ani to ke gólovým příležitostem nevedlo. To i pološance Lamparda, jenž patičkou sklepl centr Maloudy přímo do Almuniovy náruče, zastínila veškerou dosavadní snahu Gunners. Ti se nakrátko probrali až v 69. minutě, kdy Bendtnera na samém okraji šestnáctky odzbrojil Carvalho jen za cenu faulu a nadějnou standardku tak mohl rozehrávat Fabregas. Jeho přízemní bombu potom lehce škrtl Gallas, takže se Čech musel znovu vyznamenat.

Závěrečných několik minut se neslo v duchu bezúčelných a sáhodlouhých kombinací hostujících fotbalistů. To Drogba pak soupeři ukázal velmi prozaickou formu, kterou mohl klidně docílit hattricku. Z přímého kopu totiž parádní pumelicí nastřelil břevno tak, že se Almunia jenom ohlédl a ani to skoro nestihl. Následný jednoduchý signál Blues při standardní situaci taky stál za okoukání. Jen koncovka Anelky vyžadovala pořádné zlepšení. Kanonýři už do konce zápasu nezahrozili, snad nepřesná hlavička Fabregase stojí za zmínku.

Autor: Tomáš Daníček