17.04.2008 21:00 CET
0 : 1
(0:1)

Chelsea si výhrou v Evertonu udržela šanci na titul

Chelsea udržela při životě naděje na zisk titulu. Na půdě Evertonu vyhrála gólem Michaela Essiena ze závěru prvního poločasu 1:0 a přiblížila se vedoucímu Manchesteru na dva body. United se budou o odpověď snažit až o víkendu v Blackburnu.

První šanci utkání měli domácí fotbalisté, když v 16. minutě zahrával po faulu na Nevilla přímý kop Steven Pienaar. Petr Čech, který se znovu objevil v brance Chelsea, však nepříjemnou střelu vyrazil. Směrem dopředu se Chelsea připomněla až v 35. minutě. Wrightu-Phillipsovi však skvělým obraným zákrokem vypíchl míč Jagielka. Rozhodující moment celého zápasu přišel čtyři minuty před koncem prvního poločasu. Essien si narazil s Kalouem, který mu patičkou v pokutovém území přiťukl míč, a přes vybíhajícího Howarda vstřelil jedinou branku zápasu. O dvě minuty později se americký brankář Howard vytáhl proti střele Mikela z 25 metrů, kterou skvělým zákrokem vyrazil nad břevno.

Domácí Everton sice vstoupil do druhé půle s odhodláním vyrovnat, ale bez tvůrce hry Artety si nebyl schopen vytvořit vážnější gólovou šanci. Nebezpečí hrozilo Čechově brance jen ze standardních situací, ale ty obrana v Chelsea v čele s Terrym a Carvalhem bez problémů odvracela. Jedinou skutečnou šanci na vyrovnání propásl v 68. minutě Fernandes, když z přímého kopu zakroutil míč jen těsně vedle Čechovy branky. Pak už si Chelsea důležité tři body pohlídala.

Hráči a příznivci Chelsea se teď zase promění v čekatele a budou doufat ve ztrátu Manchesteru United na půdě Blackburnu. Pro Everton znamená porážka zřejmě konec nadějí na postup do kvalifikace Ligy mistrů. Na čtvrtý Liverpool ztrácí tři kola před koncem 5 bodů a to má jejich městský rival ještě víkendové utkání k dobru.

Autor: Jiří Fišara