31.07.2021 20:00 CET
2 : 0
(0:0)

Slovan zlomil Trenčín až v druhom polčase a má šesť bodov

ŠK Slovan Bratislava nepripustil pochybnosti a v druhom kole Fortunaligy zvíťazil na Tehelnom poli nad AS Trenčín 2:0 (0:0). V akcii bol dvakrát VAR i červená karta.

Za Slovan v sobotu večer nastúpil už aj Križan, ktorého prestup práve z Trenčína dotiahol domáci klub iba tento týždeň. Nový stopér mal prvú výraznejšiu príležitosť zápasu, po centri Hrnčára z priameho kopu sa mu však v šestnástke ani na dva razy nepodarilo zakončiť. Belasí okupovali súperovu časť ihriska častejšie, no chýbali im vyložené šance. Rozhýbať sa to snažil Weiss, po ktorého prihrávke sa v pokutovom území uvoľnil Čavrič. Vystrelil nedôrazne a do miest, kde stál pripravený trenčiansky brankár Kukučka. Takmer po polhodine hry rozvlnil sieť Hrnčár, avšak jeho zásah po dlhom preskúmavaní VAR-om neplatil pre ofsajd. Na opačnej strane po autovom vhadzovaní a centri netrafil bránku Slovana Azango. Vzápätí mal veľkú možnosť domáci Strelec, ktorý neusmernil do brány prudkú prihrávku Hrnčára. Do kabín sa schádzalo za bezgólového stavu.

Domáci cez polčas poslali na ihrisko Medveděva s Čavričom. Prvú šancu po zmene strán mali hostia: po Maduovom centri nehlavičkoval presne Ibrahim. Následne sa ku strele dostal Kadák, ktorého eliminoval Šulla. Trenčania boli v druhom dejstve iniciatívnejší. V 51. minúte vypálil Yem a iba tesne minul bránku Slovana. Potom skóroval Strelec, lenže o gólovú radosť ho obral ofsajdový verdikt. V 56. minúte oslabil hostí Lavrinčík, keď za faul videl druhú žltú a červenú kartu. Belasí mohli okamžite udrieť. Weissovu strelu tečoval Yem. Tentoraz však rozhodol VAR v prospech domácich. Yem totiž pri obrannom zákroku zahral rukou a namiesto rohu sa kopala jedenástka, ktorú suverénne premenil Weiss - 1:0.

Potom sa zápas zlomil. Rabiu nabil nabiehajúcemu Zmrhalovi a bolo 2:0. Bratislavčania mohli vedenie rýchlo zvýšiť. Lichý našiel v šestnástke Weissa, ktorému nesadlo zakončenie z prvej. Po rýchlom brejku nezužitkovali prízemný center Čavriča z ľavej strany Henty ani Ratao. V závere strelu striedajúceho Ikobu zlikvidoval Šulla. Slovan vyhral nad Trenčínom 2:0 a po dvoch kolách má na konte plný počet bodov.

Autor: Dušan Guman / sport.sk