27.07.2014 17:30 CET
2 : 0
(1:0)

AS Trenčín - ŠPORT Podbrezová 2:0

Trenčín sa po zaváhaní v srbskej Vojvodine opäť naladil na víťaznú vlnu, keď v domácom ligovom stretnutí zaslúžene zdolal Podbrezovú 2:0. Nováčik z Horehronia teda stále čaká na historicky prvý bod v najvyššej slovenskej súťaži.

Obaja aktéri vstúpili do zápasu aktívne a snažili sa produkovať ofenzívny futbal. Ako prví sa do šance dostali hostia, keď v 9. minúte zakončoval Podio, ale bol nepresný. Neskôr sa hra trochu ukľudnila a hralo sa viac v strede poľa. V 25. minúte sa do dobrej pozície prepracoval Moses Simon, ale v nej sa nezorientoval najlepšie. Nigérijský talent to ale o niekoľko sekúnd ideálne napravil. Skvelou individuálnou prácou ponúkol streleckú pozíciu Hajradinovičovi a ten sa z diaľky nemýlil - 1:0. Po polhodine hry si pýtal pokutový kop Jairo, no hlavný arbiter neposúdil túto situáciu ako nedovolenú. Penaltový zákrok to však pokojne mohol byť, brazílsky útočník sa pri tomto zákroku navyše zranil, čo trénera Ševelu určite nepotešilo.

Podbrezovú mohol hneď v úvode druhého dejstva potešiť Podio, ale ten nepotrestal veľkú chybu domácej defenzívy. Vzápätí sa vo vyloženej šanci ocitol Simon, no mieril iba do brvna Maťašovského bránky. Podbrezová sa v týchto minútach snažila o vyrovnanie, ale pred hodinou hry sa jej šance ešte viac znížili. Konkrétne v 57. minúte pridal druhý gól Trenčanov Tomáš Malec, ktorý skvele zakončil Kubíkov pas - 2:0. Trenčín sa po tomto góle dostal do psychickej pohody a zápas si už len dohrával. Železiari sa stále nevzdávali, no ich hra zlyhávala predovšetkým vo finálnej fáze. V 71. minúte mohol víťazstvo AS navýšiť Hajradinović, no po odrazenej lopte druhý gól v zápase nepridal. V závere sa už nič vážne nestalo, skóre sa už nezmenilo a Trenčín si pripísal ďalšie ligové víťazstvo.

Autor: Filip Kubaliak