23.08.2013 20:00 CET
4 : 1
(1:0)

Myjava v oslabení zdolala Dunajskú Stredu

Druhý piatkový duel 7. kola Corgoň ligy medzi Myjavou a Dunajskou Stredou priniesol veľmi zaujímavý súboj. Dunajská Streda síce hrala od 17. minúty v presilovke o vylúčeného Kosíka, no napriek tomu podľahla bojovnej Myjave 1:4. DAC je v obrovskej kríze a má čo zlepšovať, aby dokázal dôstojne reprezentovať klub v Corgoň lige.

V úvode zápasu sa hralo prevažne v strede poľa, no tam mala miernu prevahu Myjava. V 17. minúte sa do pokutového územia dostal Mešanovič, no vzápätí ho potiahol za dres Kosík. Rozhodca Šuniar ukázal na biely bod a myjavskému hráčovi navyše ukázal červenú kartu. Následný pokutový kop však hostia premrhali, Velický mieril vysoko nad. Tento moment akoby zomkol Myjavu, Dunajská Streda bola napriek presilovke v podstate neškodná. V 20. minúte sa po Danielovom centri dostal do dobrej pozície Sládek, ale mieril tesne nad. Tesne pred polhodinou hry sa oslabená Myjava tešila z úvodného gólu. Po Pekárovom centri sa v sklze presadil strelou do protipohybu Kukoľ - 1:0. Obraz hry sa v závere prvého polčasu nezmenil, aktívnejšia bola Myjava aj napriek tomu, že hrala bez vylúčeného Kosíka. V 42. minúte sa Spartak dokonca radoval z druhého gólu po Lukšíkovom zakončení, no ich radosť prekazil ofsajdový verdikt postranného rozhodcu. Bojovná Myjava vyhrávala nad bezmocnou Dunajskou Stredou po prvom polčase 1:0.

Do druhého polčasu lepšie vstúpila Myjava, ktorá sa gólovo presadila už po siedmych minútach hry. Po rohovom kope sa lopta odrazila k Lukšíkovi, ktorý na dvakrát prekonal Belica - 2:0. V 56. minúte vypracoval Sládek šancu pre Kukoľa, no ten váhal so zakončením a napokon prišiel o loptu. Onedlho ohrozil Belica prudkou strelou Lukšík, no brankár DAC-u jeho pokus vyrazil. Následne ešte nabiehal na dorážku Kukoľ, ale bol veľmi nepresný. Po hodine hry po Sivovom centri hlavičkoval Sládek, ale Belic sa prezentoval fantastickým zákrokom. V 66. minúte kopaničiari oslavovali svoj tretí zásah, o ktorý sa po rohovom kope postaral presnou hlavičkou Matej Siva - 3:0. O šesť minút neskôr sa úspešný strelec tretieho gólu opäť gólovo presadil, no bohužiaľ do vlastnej bránky, keďže smolne zblokoval Častulínov odkop - 3:1. Očakávalo sa, že tento kontaktný gól hostí nakopne, no opak bol pravdou. Myjava bola stále aktívna a v 78. minúte navyše zvýšila svoje vedenie. Spartak sa opäť presadil po rohovom kope, ktorý za chrbát Belica poslal stopér Roman Častulín - 4:1. Vzápätí sa na druhej strane pekným ďalekonosným pokusom prezentoval Gašparík, no Solnička predviedol dobrý zákrok. V závere sa už len v podstate dohrávalo a Myjava si pripisuje tri body po kolektívnom výkone proti Dunajskej Strede.

Autor: Filip Kubaliak