22.10.2011 14:30 CET
1 : 1
(1:1)

Opäť remíza 1:1

Aj v druhom zápase v tejto sezóne si Ružomberok s Trenčínom body podelili a opäť po remíze 1:1. Domáci sa ujali vedenia po šikovnom páde Masaryka a jeho premenenej penalte, ale hostia vyrovnali z ojedinelej akcie po pase a presnej hlavičke.

Zápas začal vo svižnom tempe, viac držali hru na kopačkách domáci Ružomberok. Do prieniku sa chcel dostať aj hosťujúci Peltier, ale tam ho vyriešil Huber. V 14. minúte sa ale dostal do vápna aktívny Masaryk, bol faulovaný a z následného pokutového kopu otvoril skóre - 1:0. O minútu bol ten istý muž v permanencii opäť, ale Volešák vybehol a bol pri lopte skôr. Po rohovom kope o niečo neskôr sa pokúšal navýšiť skóre Jurkemik, lenže pálil iba do stredu brány. Na druhej strane sa však prebral aj Trenčín a hneď bolo 1:1. Hlohovský našiel Godála a hlavičkou vyrovnal. V 27. minúte sa dostal do možnosti Peltier, ale Hrdlička jeho pokus kryl. Desať minút pred koncom prvého dejstva ešte nebezpečne pálil Skalák, gól z toho ale nebol.

Štyridsaťpäťminútovka číslo dva začala aktivitou hostí, Depetris mohol zakončiť, no Peltierovu snahu nedostal za chrbát Hrdličku. Strnúť vedenie na svoju strane ale mohol aj Ružomberok, to keď sa k strele dostal Jurkemik, ktorý priťukol Hofericovi a lopta minule žrď len tesne. V 64. minúte sa dostal do šance Masaryk, ale zblízka Volešáka neprekonal. Na druhej strane o minúte sa pri dobrom futbale dostal do chute aj Mazán, spoza vápna napálil do brvna. Následne sa rozohrala kartová partia a doplatil na to hosťujúci Horváth. Ružomberok tak mal k dispozícii hneď niekoľko dobrých minút na rozhodnutie duelu vo svoj prospech, keďže hral o jedného viac. Začal sa sústavný tlak ruže. Prišla aj 79. minúte a šanca Skaláka. Na bránkovej čiare po centri vykopával Kleščík. O dve minúty nezvýšil vedenie ani Masaryk, lopta sa po Volešákovom boxovaní dokotúľala iba do žrde. V závere nedal opäť Masaryk, nepomohol ani obrovský tlak domácich. Viac sa toho neudialo, preto sa duel skončil remízou.

Autor: Ľubomír Hudačko