12.05.2012 17:30 CET
2 : 3
(0:0)

Slovan senzačne otočil zápas!

Slovan Bratislava cestoval v 31. kole na Žitný ostrov na pôdu Dunajskej Stredy. Tam potrebovali belasí zvíťaziť, čo sa im aj podarilo, no weissovci sa poriadne natrápili. Dvojgólové vedenie DAC-u otočil senzačným hattrickom Juraj Halenár, ktorý bol v tomto zápase jednoznačným mužom duelu.

V 7. minúte mal veľkú šancu hosťujúci Meszáros, ale v skórovaní mu zabránil gólman DAC Pavel Kučera. V 15. minúte mali hostia hneď dve šance, najprv zachránil Hanták pred Šebom, neskôr po rohu neuspel Had. V ďalších minútach boli hostia lepším tímom a snažili sa hrať vyrovnaný futbal proti vetru, ktorý im robil v hre veľké problémy. Domáci však hrozili nebezpečnými brejkami. Najprv v 25. minúte mohol domácich dostať do vedenia Hanták, neskôr v 38. minúte neuspel Adiaba. Do konca polčasu sme už žiadnu veľkú šancu nevideli.

Druhý polčas lepšie začali domáci, čo malo za následok nečakaný rozvoj zápasu. V 52. minúte rozobral hosťujúcu obranu Delarge a prekonal aj Kováča - 1:0. Už o dve minúty zvyšoval šikovný Copa - 2:0. DAC sa však tešil z dvojgólového náskoku sotva dve minúty. Vtedy strelil kontaktný gól Juraj Halenár, ktorý sa prezentoval krásnou strelou spoza šestnástky - 2:1. Hostia robili na Dunajskú Stredu veľký nápor a o osem minút už bolo vyrovnané. Vtedy svoj druhý gól vsietil Halenár po krásnej hlavičke, ktorá nedala Kučerovi najmenšiu šancu - 2:2. Slovan pokračoval v aktivite a odmenou bol tretí gól belasých. Ten strelil opäť Juraj Halenár, ktorý si trúfol aj pri penalte, ktorú s prehľadom premenil a strelil už tak svoj hattrick - 2:3. V ďalších minútach sa hral viac-menej medzišestnástkový futbal a hostia si už vedenie postrážili. Slovan tak po veľkom trápení zdolal DAC 3:2.

Autor: Filip Kubaliak