20.08.2011 17:30 CET
1 : 0
(0:0)

Dunajská Streda na šiestykrát prehrala!

Dunajská Streda v 6. kole Corgoň ligy opäť prehrala, tentokrát na pôde Trenčína tesne 0:1. Hráči zo Žitného ostrova sa už tešili na jednobodový zisk spod hradu Matúša Čáka, lenže v závere gólom Mazána zostali bez jediného bodu.

V 5. minúte strieľal domáci Peltier, ale bez úspechu. V 20. minúte po centri Peltiera hlavičkoval Depetris, ale jeho pokus však zneškodnil brankár hostí Pavol Kováč. Onedlho domáci zahrávali rohový kop, ale následná hlavička Holúbeka skončila v náručí Kováča. V 23. minúte vystrelil domáci Horváth tesne spoza šestnástky, ale minul svoj cieľ. V 33. minúte Štefánik po individuálnej akcii nahral na Peltiera, ten však iba prestrelil bránu DAC-u. Onedlho opäť podržal hostí brankár Kováč, tentokrát po strele Mazána. V závere prvého polčasu ešte aktobaticky zakončil Depetris, ale jeho "nožničky" minuli svoj cieľ.

V úvode druhého polčasu sme mohli vidieť niekoľko sľubných šancí, najmä zakončení. Vážnejšia akcia prišla až v 72. minúte, kedy striedajúci Salinas vyskúšal Kováča. Odvety začala hra naberať na obrátkach. Onedlho mohol Harsányi využiť mierne zaváhanie Volešáka, ale zlé vybehnutie brankára z Trenčína hosťujúci hráč nezúžitkoval. V 85. minúte rozhodol zápas Peter Mazán, keď dorazil loptu do siete po akcii Hlohovského - 1:0. Onedlho mohol zvýšiť Štefánik, ale Salinasova prihrávka nebola ideálna a hosťujúca obrana následne loptu odkopla. V závere duelu mal hosťujúci Matůš na kopačke vyrovnanie, lenže minul bránu. Do konca zápasu sa už skóre nemenilo a tak si nováčik súťaže pripísal premiérove víťazstvo, naopak Dunajská Streda pokračuje v mizerných výsledkoch, po 6. kole nemajú na konte ani bod!

Autor: Filip Kubaliak